Trwa ładowanie...

Invisalign - niewidoczne prostowanie zębów

Marzeniem większości osób są proste i ładne zęby, nie każdy jednak jest przekonany do mało estetycznych aparatów ortodontycznych. Doskonałym rozwiązaniem, w tym przypadku, jest nowoczesna metoda leczenia za pomocą systemu Invisalign. To innowacyjne rozwiązanie pozwala w prawie niewidoczny sposób zostać właścicielem idealnego uśmiechu.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Aparat Invisalign

Invisalign to nowoczesny aparat ortodontyczny wykonany z przeźroczystego, termoplastycznego silikonu. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymały, a przy okazji praktycznie niewidoczny dla oka. Aparat może być stosowany do korekty większości wad zgryzu. Podczas całego leczenia pacjent otrzymuje od 12 do 48 przeźroczystych szyn. Ich ilość jest indywidualnie dobierana w zależności od zapotrzebowania pacjenta. Nowe szyny zakładane są co dwa tygodnie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Do zaprojektowania nakładek Invisalign wykorzystuje się zaawansowaną technologię obrazowania 3D. Pozwala to na bardzo precyzyjne ułożenie planu leczenia oraz na wizualizacje efektów końcowych.

2. Proces leczenia

Plan leczenia metodą Invisalign jest indywidualnie przygotowany dla każdego. W pierwszej kolejności stomatolog musi wykonać wycisk zębów pacjenta, aby sprawdzić, czy leczenie za pomocą przeźroczystych nakładek jest odpowiednie w jego przypadku. Jeśli istnieje taka możliwość, zostaje opracowany indywidualny plan leczenia za pomocą odpowiedni dobranych szyn. Oprócz standardowego modelu Full, istnieją również inne opcje, dzięki którym większość pacjentów może poddać się leczeniu. Opcja Lite została przygotowana specjalnie dla osób z niewielkimi wadami zgryzu, z kolei opcja Teen jest przeznaczona dla młodzieży. Aby cieszyć się idealnym uśmiechem przez długie lata warto również stosować aparat retencyjny Vivera, który nie pozwala zębom powrócić do swej początkowej pozycji. W czasie noszenia aparatu Invisalign nie można zapominać o regularnych wizytach u stomatologa w celu kontroli postępów leczenia.

3. Zalety stosowania

Oczywiście, główną zaletą stosowania Invisalign jest jego prawie całkowita niewidoczność podczas noszenia. Jednak to nie wszystko. Nakładki możemy w razie potrzeby zdejmować, dzięki czemu aparat pozwala utrzymać dokładną higienę jamy ustnej w trakcie leczenia.  Dodatkowo podczas noszenia tradycyjnego aparatu często może dochodzi do zniekształcenia mowy, co nie zdarza się w przypadku leczenie Invisalign. Metoda ta pozwala również w wypadkach awaryjnych na zdjęcie aparatu, na przykład pod czas ważnego wystąpienia, w celu uzyskania całkowitego komfortu. Jeśli chcemy dodatkowo wybielić zęby jest to możliwe na każdym etapie leczenia. Dzięki materiałom użytym do produkcji nakładek istotną zaletą jest również wygoda podczas noszenia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.