Lifting podbródka - charakterystyka zabiegu, wskazania, przeciwwskazania, cena, opinie
Lifting podbródka to zabieg dla osób, których zmorą jest podwójny podbródek lub obwisła skóra pod linią żuchwy. Po wykonaniu procedury pacjenci obserwują u siebie wyraźną poprawę owalu twarzy, zarysowanie linii brody. Co warto wiedzieć o liftingu podbródka? Ile kosztuje taki zabieg?
- 1. Co to jest lifting podbródka?
- 2. Jakie są wskazania do wykonania liftingu podbródka?
- 3. Przeciwwskazania – lifting podbródka
- 4. Przebieg zabiegu liftingu podbródka
- 5. Czego można spodziewać się w pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu?
- 6. Jaka jest cena liftingu szyi i podbródka?
- 7. Możliwe powikłania po zabiegu liftingu szyi i podbródka
1. Co to jest lifting podbródka?
Lifting podbródka to innowacyjna procedura, która pozwala usunąć nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z obszaru najniższej części twarzy człowieka, czyli podbródka. Spadek poziomu estrogenów sprawia, że skóra zaczyna stawać się wiotka, mniej odporna na uszkodzenia.
Wraz z upływem czasu na skórze zaczyna się coraz więcej zmarszczek oraz bruzd. Powstawanie drugiego podbródka zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet to efekt nie tylko upływu czasu, ale w wielu przypadkach również niezdrowej diety, nadwagi czy nadmiaru wody w organizmie.
Zabieg liftingu podbródka zwykle obejmuje usunięcie nadmiaru luźnej skóry oraz ewentualnie tkanki tłuszczowej z obszarów szyi i szczęk. Po wykonaniu tej procedury zaobserwować można bardziej harmonijny profil oraz linię żuchwy.
2. Jakie są wskazania do wykonania liftingu podbródka?
Lifting podbródka jest zabiegiem, który skutecznie odmładza i poprawia wygląd twarzy. Dedykowany jest osobom, które czują się niekomfortowo z takimi mankamentami jak tzw. drugi podbródek czy luźna skóra pod brodą.
Podwójny podbródek to nic innego jak nadmierna warstwa tkanki tłuszczowej zlokalizowana w górnej części szyi).
3. Przeciwwskazania – lifting podbródka
Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- aktywne choroby nowotworowe, np. rak piersi, rak jelita grubego,
- ciąża,
- aktywna opryszczka,
- nadciśnienie tętnicze,
- skazy krwotoczne, zaburzenia krzepnięcia krwi,
- nieuregulowana bądź zaawansowana cukrzyca,
- ostre infekcje, zakażenia skóry,
- przeziębienia przebiegające z katarem, gorączką czy bólem gardła.
4. Przebieg zabiegu liftingu podbródka
Chirurgiczny lifting podbródka umożliwia usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej pod brodą, napięcie mięśni oraz przemodelowanie tkanki pod skórą, czego efektem jest bardziej wygładzona i napięta twarz. Rezultatem jest również poprawa konturów twarzy i linii żuchwy. Procedura ta pozwala osiągnąć niezwykle spektakularne i długotrwałe efekty.
Przed zabiegiem pacjentowi lub pacjentce podawane jest w znieczulenie, co zapewnia całkowitą wygodę i bezpieczeństwo podczas tej procedury. Okres rekonwalescencji po wykonaniu liftingu podbródka może trwać od 2 do 6 tygodni.
Opinie o lifitngu podbródka są z reguły bardzo pozytywne. Pacjenci są zadowoleni z efektów. U wielu osób, które poddały się zabiegowi kilka lat temu zaobserwować można młody wygląd i estetycznie wyglądające kontury twarzy.
5. Czego można spodziewać się w pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu?
Pierwsze dni po wykonaniu zabiegu liftingu podróbka i szyi mogą wiązać się z pewnym dysfkomfortem. Twarz po zabiegu zwykle jest opuchnięta i zasiniona, objawy te znikają jednak po pewnym czasie. O czym należy pamiętać? Przez kilka pierwszych dni po zabiegu nie należy się schylać. W pierwszym miesiącu zabronione jest również podnoszenie ciężkich przedmiotów.
6. Jaka jest cena liftingu szyi i podbródka?
Zabieg chirurgiczny podbródka nie jest tani. Procedura kosztuje ok. 5300-5700 złotych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu.
7. Możliwe powikłania po zabiegu liftingu szyi i podbródka
Każdy zabieg wiąże się z możliwością wystąpienia powikłań. Na skutek wykonania liftingu szyi i podbródka u pacjenta mogą wystąpić na przykład: