Trwa ładowanie...

Lifting podbródka - charakterystyka zabiegu, wskazania, przeciwwskazania, cena, opinie

 Katarzyna Wąś-Zaniuk
12.09.2023 17:24
Lifting podbródka to zabieg dla osób, które borykają się z problemem podwójnego podbródka lub obwisłej skóry.
Lifting podbródka to zabieg dla osób, które borykają się z problemem podwójnego podbródka lub obwisłej skóry. (Adobe stock)

Lifting podbródka to zabieg dla osób, których zmorą jest podwójny podbródek lub obwisła skóra pod linią żuchwy. Po wykonaniu procedury pacjenci obserwują u siebie wyraźną poprawę owalu twarzy, zarysowanie linii brody. Co warto wiedzieć o liftingu podbródka? Ile kosztuje taki zabieg?

spis treści

1. Co to jest lifting podbródka?

Lifting podbródka to innowacyjna procedura, która pozwala usunąć nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z obszaru najniższej części twarzy człowieka, czyli podbródka. Spadek poziomu estrogenów sprawia, że skóra zaczyna stawać się wiotka, mniej odporna na uszkodzenia.

Wraz z upływem czasu na skórze zaczyna się coraz więcej zmarszczek oraz bruzd. Powstawanie drugiego podbródka zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet to efekt nie tylko upływu czasu, ale w wielu przypadkach również niezdrowej diety, nadwagi czy nadmiaru wody w organizmie.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Zabieg liftingu podbródka zwykle obejmuje usunięcie nadmiaru luźnej skóry oraz ewentualnie tkanki tłuszczowej z obszarów szyi i szczęk. Po wykonaniu tej procedury zaobserwować można bardziej harmonijny profil oraz linię żuchwy.

2. Jakie są wskazania do wykonania liftingu podbródka?

Lifting podbródka jest zabiegiem, który skutecznie odmładza i poprawia wygląd twarzy. Dedykowany jest osobom, które czują się niekomfortowo z takimi mankamentami jak tzw. drugi podbródek czy luźna skóra pod brodą.

Podwójny podbródek to nic innego jak nadmierna warstwa tkanki tłuszczowej zlokalizowana w górnej części szyi).

3. Przeciwwskazania – lifting podbródka

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

4. Przebieg zabiegu liftingu podbródka

Chirurgiczny lifting podbródka umożliwia usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej pod brodą, napięcie mięśni oraz przemodelowanie tkanki pod skórą, czego efektem jest bardziej wygładzona i napięta twarz. Rezultatem jest również poprawa konturów twarzy i linii żuchwy. Procedura ta pozwala osiągnąć niezwykle spektakularne i długotrwałe efekty.

Przed zabiegiem pacjentowi lub pacjentce podawane jest w znieczulenie, co zapewnia całkowitą wygodę i bezpieczeństwo podczas tej procedury. Okres rekonwalescencji po wykonaniu liftingu podbródka może trwać od 2 do 6 tygodni.

Opinie o lifitngu podbródka są z reguły bardzo pozytywne. Pacjenci są zadowoleni z efektów. U wielu osób, które poddały się zabiegowi kilka lat temu zaobserwować można młody wygląd i estetycznie wyglądające kontury twarzy.

5. Czego można spodziewać się w pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu?

Pierwsze dni po wykonaniu zabiegu liftingu podróbka i szyi mogą wiązać się z pewnym dysfkomfortem. Twarz po zabiegu zwykle jest opuchnięta i zasiniona, objawy te znikają jednak po pewnym czasie. O czym należy pamiętać? Przez kilka pierwszych dni po zabiegu nie należy się schylać. W pierwszym miesiącu zabronione jest również podnoszenie ciężkich przedmiotów.

6. Jaka jest cena liftingu szyi i podbródka?

Zabieg chirurgiczny podbródka nie jest tani. Procedura kosztuje ok. 5300-5700 złotych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu.

7. Możliwe powikłania po zabiegu liftingu szyi i podbródka

Każdy zabieg wiąże się z możliwością wystąpienia powikłań. Na skutek wykonania liftingu szyi i podbródka u pacjenta mogą wystąpić na przykład:

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze