Trwa ładowanie...

Olej neem na włosy - działanie, jak stosować

 Paula Jakubasik
15.06.2023 14:00
Olej neem działa korzystnie zarówno na włosy, jak i skórę głowy.
Olej neem działa korzystnie zarówno na włosy, jak i skórę głowy. (adobestock)

Działanie oleju neem na włosy docenią przede wszystkim osoby, borykające się z problemem suchych, nadmiernie wypadających włosów oraz swędzącej skóry głowy. Produkt ten pozyskiwany jest z owoców i nasion drzewa miodli, jest cenny zarówno ze względów kosmetycznych, jak i zdrowotnych. Jak stosować olej neem na włosy?

spis treści

1. Co to jest olej neem?

Olej neem to olej roślinny otrzymywany z owoców i nasion drzewa miodli, ma jasno- lub ciemnobrązową barwę oraz wyjątkowo gorzki smak. W składzie oleju znajdują się kwasy oleinowy i linolowy, korzystne dla kondycji skóry i włosów.

Olej neem wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwgrzybicze, przeciwgorączkowe, a nawet działa odstraszająco na owady.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Olejek neem w kosmetyce stosowany jest do pielęgnacji włosów cienkich i suchych, które mają tendencję do nadmiernego wypadania. Dodatkowo produkt wywiera korzystny wpływ na skórę głowę w przypadku problemów z łupieżem lub wolno rosnącymi włosami.

2. Działanie oleju neem na włosy

Regularne stosowanie oleju neem na włosy przynosi widoczne efekty pielęgnacyjne zarówno dla [włosów]((https://portal.abczdrowie.pl/wlosy), jak i skóry głowy. Gwarantuje skuteczną regenerację i odbudowę, odżywia cebulki włosów, zmniejsza łupież, pomaga również w walce z wszawicą.

W celu odżywienia włosów najlepiej zastosować olej neem w połączeniu z innym olejkiem, na przykład migdałowym, ze względu na ostry zapach, który bywa trudny do zniesienia.

Olejek można nałożyć na całą długość włosów oraz skórę głowy, wykonując jednocześnie masaż. Należy pozostawić go na kilka godzin lub całą noc, a następnie dokładnie zmyć.

Przed zastosowaniem oleju warto wykonać próbę alergiczną, nakładając odrobinę produktu na skórę. Neem wykazuje silne właściwości, które mogą u niektórych osób doprowadzić do podrażnienia skóry lub wystąpienia reakcji alergicznej.

2.1. Olej neem na rozdwojone końcówki

Olejek można stosować do olejowania włosów, ale również jako ostatni etap po myciu lub stylizacji. Wystarczy nałożyć niewielką ilość produktu na suche lub lekko wilgotne włosy, a w szczególności końcówki.

Zabezpieczy on pasma przed uszkodzeniami, ułatwi późniejsze rozczesywanie i sprawi, że włosy będą gładkie i błyszczące. Odrobinę olejku można wgnieść również we włosy, które naturalnie się falują lub kręcą, dzięki czemu uzyskamy wyraźniejszy skręt.

2.2. Olej neem na łupież

Olej neem uznawany jest za naturalny lek na łupież i problem z suchością skóry głowy. Produkt ten utrzymuje prawidłowy poziom pH, zmniejsza uczucie swędzenia i redukuje problem łuszczenia się naskórka.

Można sięgnąć po niego w przypadku widocznego łupieżu lub stosować profilaktycznie w celu poprawy stanu skóry głowy. Jednocześnie regularnie stosowany olej neem zmniejsza problem przerzedzenia włosów i ogranicza ich nadmierne wypadanie.

2.3. Olej neem na włosy - wszawica

Olej neem to bezpieczny sposób na usunięcie wszy z głowy, wystarczy nałożyć produkt na noc, a po wstaniu dokładnie wyczesać włosy. Czynność można powtarzać kilkukrotnie, aż do pozbycia się problemu.

Poza wyleczeniem wszawicy olej neem wpłynie pozytywnie na kondycję skóry głowy oraz włosów. Będą zdecydowanie bardziej nawilżone, gładkie i lśniące.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze