Fryzury półdługie - kucyk, upięcia, kręcone włosy, fryzury z grzywką, fryzury dla nastolatek
Fryzury półdługie są modne w każdym sezonie. Ścięcie włosów do takiej długości jest bardzo uniwersalne – włosy można rozpuścić, zakręcić lub wyprostować, a także związać. Włosy półdługie da się także upiąć w koka, np. typu banan. Wyjątkowo łatwo jest je pielęgnować, nie zajmują tyle czasu, co długie włosy, łatwo się rozczesują – oczywiście warunkiem jest regularne podcinanie i prawidłowa pielęgnacja włosów. Co więcej, półdługa fryzura pasuje do każdego rodzaju twarzy – a szczególnie dla twarzy okrągłych i trójkątnych.
1. Fryzury półdługie
Modne fryzury półdługie są zwykle cieniowane. Takie „nierówne” ścięcie dodaje im objętości i unosi je lekko – włosy nie opadają dzięki temu płasko na ramiona. Cieniowanie włosów na całej długości jest korzystne, jeśli chcemy zamaskować pewne mankamenty urody, takie jak:
- masywna szyja (zostanie optycznie wydłużona),
- drugi podbródek (będzie zamaskowany wywiniętymi do środka końcówkami),
- okrągłe policzki (będą wysmuklone dzięki nachodzącym na nie puklom).
Do półdługiej fryzury dobrze wygląda grzywka. Obecnie modne są:
- proste grzywki sięgające do brwi – nie są zbyt korzystne dla osób o okrągłej czy kwadratowej twarzy, natomiast świetnie maskują zbyt wysokie czoło;
- proste grzywki kończące się na czole – dla osób nowoczesnych, o wysmukłej twarzy;
- cieniowane grzywki zaczesywane na bok – to jedyny rodzaj grzywek odpowiedni dla osób o szerokiej twarzy, dobrze wyglądają przy puszystych, lekko falowanych włosach;
- grzywki asymetryczne – dla osób prostujących włosy lub mających je naturalnie proste, dobry pomysł na image dla dynamicznych i odważnych kobiet.
Włosy kręcone najlepiej prezentują się u kobiet o twarzy smukłej, owalnej. Przy kwadratowym lub okrągłym kształcie twarzy loki nie będą najlepszym pomysłem. Lepiej je wtedy lekko podkręcić na okrągłej szczotce podczas suszenia. Będą wyglądały lekko i naturalnie.
Jeśli włosy są naturalnie falowane, najlepiej będą się na nich prezentowały fryzury lekko cieniowane przy końcówkach, nie na całej długości. To umożliwi im ładne i naturalne układanie się. Dobry fryzjer może ściąć włosy falowane tak, że praktycznie nie będzie trzeba ich układać.
2. Kucyk
W ciągu dnia można pozwolić sobie na upięcie włosów w kucyk. To bardzo praktyczna fryzura, która podnosi włosy półdługie do góry, ale ich nie skręca. Kucyk ma wiele zalet. Zawsze wygląda elegancko i jest fryzurą pasującą do pracy czy na uczelnię. Takie upięcie włosów sprawdza się podczas wykonywania codziennych obowiązków, na przykład gotowania, gdy nie możemy pozwolić sobie na to, aby włosy półdługie były zbyt swobodne.
Upięcie włosów w kucyk pasuje na siłownię lub do klubu fitness, na sobotnie zakupy i niedzielny wyjazd za miasto. Wieczorem włosy półdługie najlepiej prezentują się rozpuszczone, wtedy wyglądają świeżo i naturalnie. Upinając włosy w kucyk, możesz zebrać wszystkie do góry i użyć środków do stylizacji włosów. Kucyk można przygładzić woskiem lub spryskać lakierem, by kosmyki zanadto się nie wysuwały. Możesz także wypuścić grzywkę lub część włosów na bok, jeśli włosy półdługie zebrane do góry nie pasują do twojego kształtu twarzy.
3. Inne upięcia
Jeśli wydaje ci się, że fryzury i włosy półdługie nie stwarzają pola do popisu i fantazji, to jesteś w błędzie. Jeśli tylko są one dobrze obcięte, to łatwo dają się wymodelować i ułożyć w wybraną przez ciebie fryzurę.
Z łatwością będziesz mogła upiąć je, czy zaczesać do góry. Oto przykłady niektórych z nich:
- Fryzury: włosy półdługie - fantazyjne piórka; piankę należy wsmarować w wilgotne włosy i wysuszyć je na krągłej szczotce, starając się, aby końce były lekko wywinięte na zewnątrz. W same końcówki warto wetrzeć odrobinę wosku.
- Fryzury: włosy półdługie - włosy pełne wigoru; na włosy półdługie trzeba nanieść preparat wygładzający i wysuszyć na okrągłej szczotce. Najdłuższe pasma można wywinąć lekko na zewnątrz, zaś partie z czubka głowy podwinąć pod spód. Na koniec całość spryskać lekkim lakierem.
- Fryzury: włosy półdługie „z grzeczną grzywką"; przed rozpoczęciem układania tej fryzury, włosy należy spryskać preparatem do układania fryzur. Następnie włosy półdługie nawija się na grube wałki, a grzywkę suszy na szczotce. Potem trzeba zdjąć wałki i rozczesać włosy tak, aby loki „rozsypały się”. Utrwalić lakierem.
- Fryzury: włosy półdługie - minikucyk; włosy należy lekko natapirować u nasady, zaczesać do tyłu, zebrać w kitkę i umocnić spinką. Można spryskać lakierem.
Fryzury i włosy półdługie powinny być lekko wycieniowane – warto wybrać dobrego fryzjera, który strzyże profesjonalnie i potrafi podkreślić urodę włosów, biorąc pod uwagę ich kondycję. Warto regularnie podcinać końcówki, aby nie dopuścić do ich rozdwajania się. Można zapytać fryzjera o kosmetyki przeznaczone do tej długości włosów. Włosy wycieniowane, średniej długości, z grzywką do linii brwi pasują kobietom, które mają włosy półdługie cienkie i rzadkie.
4. Romantyczne fryzury półdługie
Kobiety, które pragną uzyskać romantyczny image, mają ułatwione zadanie, jeśli ich włosy są kręcone. Rozczesane loki przekształcają się w łagodne fale, które pięknie okalają twarz. Aby uzyskać taki efekt, włosy należy obciąć warstwami, aby ładnie się układały i nie tworzyły zbitej masy.
Wskazany jest również przedziałek biegnący przez środek. Włosy kręcone nie powinny się także zbytnio puszyć, co w przypadku niektórych rodzajów loczków często się zdarza. Dla okiełznania kręconej fryzury warto zastosować ozdoby do włosów.
Romantyczne spinki i klamry z motywami kwiatowymi dodadzą uroku, jednocześnie utrzymując włosy w ryzach. Jeśli twoje włosy mają tendencję do puszenia się, możesz również zastosować specjalne odżywki i preparaty do pielęgnacji włosów kręconych. Na pewno pomogą w poskromieniu niesfornych loczków.
Włosy kręcone łatwo ułożyć we fryzurę w stylu retro lub glamour. Fryzury półdługie i krótkie będą do tego najlepsze. Niezbędne w tym przypadku będą kosmetyki do stylizacji włosów, dzięki którym podkreśli się fale i zapobiegnie puszeniu. Włosy należy przedzielić bocznym przedziałkiem, a następnie nakładamy żel lub wosk, który wygładzi fryzurę i nada jej blask. Fale muszą być wyraziste.
5. Fryzury dla kręconych włosów
Dzikie i nieokiełznane loczki to marzenie wielu kobiet. Tego typu fryzury nadają świeży, młodzieńczy wygląd, a w razie potrzeby mogą również dodawać drapieżności, tajemniczości i seksapilu.
Chcąc uzyskać ten efekt, strzyżemy włosy warstwowo – możemy również postawić na grzywkę. Stylizujemy włosy tuż po ich umyciu. Najlepsza do tego będzie pianka, którą nakładamy na wilgotne włosy, a następnie je ugniatamy i pozwalamy im naturalnie wyschnąć.
Trwała ondulacja to zabieg, którego celem jest nadanie skrętu prostym włosom. Wiele kobiet traktuje ją jako relikt przeszłości, jednak prawda jest taka, że na fali popularności kręconych włosów zabieg ten ostatnio wrócił do łask.
Dzięki zastosowaniu nowych, bezpieczniejszych metod i odpowiedniej pielęgnacji, trwała ondulacja nie niszczy włosów tak, jak to miało miejsce wcześniej. Do włosów miękkich i cienkich stosuje się specjalne mieszanki ondulacyjne na bazie ziół.
Fryzury półdługie kręcone mogą być bardzo różnorodne, w zależności od naszego nastroju. Chociaż niekiedy bardzo trudno jest okiełznać niesforne loczki, dobór odpowiednich kosmetyków może nam to ułatwić. Zanim jednak zdecydujemy się na taką fryzurę, należy się zastanowić, czy będzie ona pasować do naszych rysów twarzy, figury i osobowości.
6. Fryzury półdługie z grzywką
6.1. Wybór fryzury z grzywką
Odpowiednio obcięte włosy to sekret dobrego wyglądu, o którym marzy większość kobiet. Zanim jednak zdecydujesz się na modną w danym sezonie fryzurę, musisz zastanowić się, czy na pewno będzie ona harmonizowała z twoim kształtem twarzy.
Oto kilka naszych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przed udaniem się do fryzjera lub stylisty. Dla pań z owalnym kształtem twarzy najlepsze będą fryzury z długą grzywką na bok lub krótką grzywką postrzępioną.
Natomiast kobiety o rombowym kształcie twarzy (szersze czoło i węższe czoło) również mogą pozwolić sobie na półdługie cięcie z grzywką, ale powinny pamiętać, że włosy muszą rozszerzać się u dołu. Fryzury półdługie z grzywką idealnie komponują się z sercowatym kształtem twarzy, ale przedziałek musi być na boku, gdyż grzywka nie może zasłaniać czoła tylko wystające kości policzkowe.
Fryzury półdługie z grzywką są zdecydowanie odradzane paniom, które mają kwadratowy kształt twarzy z wystającymi kośćmi policzkowymi, szerokim czołem oraz żuchwą.
6.2. Rodzaje fryzur półdługich z grzywką
Jeżeli masz półdługie włosy z grzywką, to nie jesteś skazana tylko na proste, mało skomplikowane fryzury. Oto lista zawierająca ciekawe fryzury dla włosów półdługich:
- fryzura na gładko i elegancko – do wykonania tej fryzury potrzebujesz prostownicy i preparatu nabłyszczającego bądź wygładzającego; wyprostowane włosy należy spiąć z tyłu do koka specjalnymi wsuwkami albo spinkami;
- fryzura ze szczyptą szaleństwa – do wykonania tej fryzury będziesz potrzebowała grubej lokówki, aby zakręcić włosy od ucha w dół i upiąć tam, gdzie rozpoczynają się loczki;
- fryzura Marilyn Monroe – do wykonania tej fryzury będziesz potrzebowała grzebienia, grubej okrągłej szczotki i odrobiny żelu; grzebieniem rozdziel włosy, tak aby powstał zygzakowaty przedziałek, następnie podwijaj włosy do wewnątrz za pomocą okrągłej szczotki; to bardzo modna fryzura.
6.3. Półdługie fryzury z grzywką o różnej długości
Oto kilka propozycji fryzur, na które mogą sobie pozwolić panie posiadające półdługie włosy:
- półdługa fryzura z grzywką o średniej długości – włosy pocieniowane na końcach z lekko skośną grzywką, którą można prostować lub układać za pomocą wosku i innych preparatów;
- półdługa fryzura z grzywką plus kolorowe refleksy – pocieniowane na całości włosy półdługie z grzywką na bok i kolorowe pasma ożywią twarz i nadadzą fryzurze oryginalność;
- półdługa fryzura z długą prostą grzywką przykrywającą całe czoło – grzywka powinna być zawsze wyprostowana; prostownica do włosów nie tylko wygładzi grzywkę, ale także nada jej połysk.
Jak widać, posiadaczki tego cięcia mogą sobie pozwolić na kilka rodzajów fryzur. Są one odpowiednie zarówno na imprezę, jak i do pracy. Można wpinać w nie najróżniejsze wsuwki oraz spinki i zakładać opaski. Eksperymentuj, a może sama wpadniesz na jakieś dobre pomysły.
7. Fryzury dla nastolatek
Młodzieżowe fryzury półdługie mogą być bardzo łatwe do zrobienia – na przykład rozpuszczone, wyprostowane włosy. Pamiętajmy jednak, że jeśli stosujemy prostownicę, ścięcie musi być idealne. Półdługie fryzury damskie najlepiej się prezentują, kiedy regularnie je podcinamy. Jeśli są zbyt długie, zaczynają nieestetycznie opadać.
Młodzieżowe fryzury półdługie to także modne obecnie „boby”. To wycieniowane ścięcie kończące się na linii podbródka, gdzie włosy są gładko zaczesane, choć mogą być także falowane lub karbowane. Klasyczny „bob” ma grzywkę i świetnie prezentuje się przy trójkątnych twarzach. Nowocześniejsze wersje boba to także:
- fryzura krótsza, nawet podgolona, z tyłu, z przodu mająca dłuższe kosmyki;
- fryzura asymetryczna, sięgająca ramienia po stronie grzywki, a po drugiej sięgająca podbródka;
- bardzo krótki bob, kończący się na wysokości połowy twarzy.