Trwa ładowanie...

Fryzury: włosy półdługie - kucyk, inne upięcia

Fryzury i włosy półdługie są ciągle modne i najlepiej wyglądają jako lekko falujące i naturalnie układające się. Średnia długość włosów jest bardzo wygodna. Włosy półdługie można dowolnie upinać oraz pozwolić, aby łagodnie opadały na ramiona. Upięcia włosów średnich mogą być awangardowe, w wyszukanym stylu lub naturalne i bardzo kobiece. Aby fryzura półdługa dobrze wyglądała, nie trzeba stosować preparatów mocno utrwalających oraz usztywniających fryzurę. Na topie są włosy półdługie zwiewne, delikatne i naturalne.

spis treści

1. Fryzury: włosy półdługie - kucyk

W ciągu dnia można pozwolić sobie na upięcie włosów w kucyk. To bardzo praktyczna fryzura, która podnosi włosy półdługie do góry, ale ich nie skręca. Kucyk ma wiele zalet. Zawsze wygląda elegancko i jest fryzurą pasującą do pracy czy na uczelnię. Takie upięcie włosów sprawdza się podczas wykonywania codziennych obowiązków, na przykład gotowania, gdy nie możemy pozwolić sobie na to, aby włosy półdługie były zbyt swobodne.

Zobacz film: "Kok na skarpecie"

Upięcie włosów w kucyk pasuje na siłownię lub do klubu fitness, na sobotnie zakupy i niedzielny wyjazd za miasto. Wieczorem włosy półdługie najlepiej prezentują się rozpuszczone, wtedy wyglądają świeżo i naturalnie. Upinając włosy w kucyk, możesz zebrać wszystkie do góry i użyć środków do stylizacji włosów. Kucyk można przygładzić woskiem lub spryskać lakierem, by kosmyki zanadto się nie wysuwały. Możesz także wypuścić grzywkę lub część włosów na bok, jeśli włosy półdługie zebrane do góry nie pasują do twojego kształtu twarzy.

2. Fryzury: włosy półdługie - inne upięcia

Jeśli wydaje ci się, że fryzury i włosy półdługie nie stwarzają pola do popisu i fantazji, to jesteś w błędzie. Jeśli tylko są one dobrze obcięte, to łatwo dają się wymodelować i ułożyć w wybraną przez ciebie fryzurę.

Krótkie fryzury bez grzywki - galeria
Krótkie fryzury bez grzywki - galeria [7 zdjęć]

Odpowiednio dobrane i obcięte włosy mogą naprawdę wyglądać imponująco i dodawać fryzurze swoistej lekkości.

zobacz galerię

Z łatwością będziesz mogła upiąć je, czy zaczesać do góry. Oto przykłady niektórych z nich:

  • Fryzury: włosy półdługie - fantazyjne piórka; piankę należy wsmarować w wilgotne włosy i wysuszyć je na krągłej szczotce, starając się, aby końce były lekko wywinięte na zewnątrz. W same końcówki warto wetrzeć odrobinę wosku.
  • Fryzury: włosy półdługie - włosy pełne wigoru; na włosy półdługie trzeba nanieść preparat wygładzający i wysuszyć na okrągłej szczotce. Najdłuższe pasma można wywinąć lekko na zewnątrz, zaś partie z czubka głowy podwinąć pod spód. Na koniec całość spryskać lekkim lakierem.
  • Fryzury: włosy półdługie „z grzeczną grzywką"; przed rozpoczęciem układania tej fryzury, włosy należy spryskać preparatem do układania fryzur. Następnie włosy półdługie nawija się na grube wałki, a grzywkę suszy na szczotce. Potem trzeba zdjąć wałki i rozczesać włosy tak, aby loki „rozsypały się”. Utrwalić lakierem.
  • Fryzury: włosy półdługie - minikucyk; włosy należy lekko natapirować u nasady, zaczesać do tyłu, zebrać w kitkę i umocnić spinką. Można spryskać lakierem.

Zobacz także:

Fryzury i włosy półdługie powinny być lekko wycieniowane – warto wybrać dobrego fryzjera, który strzyże profesjonalnie i potrafi podkreślić urodę włosów, biorąc pod uwagę ich kondycję. Warto regularnie podcinać końcówki, aby nie dopuścić do ich rozdwajania się. Można zapytać fryzjera o kosmetyki przeznaczone do tej długości włosów. Włosy wycieniowane, średniej długości, z grzywką do linii brwi pasują kobietom, które mają włosy półdługie cienkie i rzadkie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.