Jak wygląda mikrodermabrazja? Zastosowanie i efekty mikrodermabrazji
Zabiegi kosmetyczne, kremy i inne kosmetyki - oto na jaką pielęgnację może pozwolić sobie nowoczesna kobieta, lecz co wybrać? Jednym z zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych jest mikrodemabrazja. Skóra staje się gładka i pełna blasku. Zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka.
1. Mikrodermabrazja twarzy
Ta pielęgnacja skóry polega na nanoszeniu na skórę strumienia kryształku wodorotlenku glinu. Za pomocą próżni zostaje utworzone podciśnienie, które uruchamia właśnie ten strumień. Uderza o powierzchnię skóry za pomocą specjalnego urządzenia. Można je przesuwać po skórze i w ten sposób usuwać górne warstwy naskórka. W tym samym czasie kryształy i zrogowaciały naskórek zostają wsysane do oddzielnego pojemnika. Mikrodermabrazja jest kontrolowanym zabiegiem, ponieważ specjalnie dla ciebie dobierana jest głębokość peelingu i miejsce jego wykonania. Właśnie dlatego ten rodzaj peelingu jest bezpieczny. Usuwa stare komórki i pobudza skórę do budowania nowych. Zabieg nie powoduje skutków ubocznych, gdyż złuszczanie następuje stopniowo i nie jest wykonywane w sposób chemiczny. Mikrodermabrazja równomiernie złuszcza naskórek i nie powoduje powstawania blizn. Czasami skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, ale po kilku godzinach wszystko wraca do normy. Zabiegi mikrodermabrazji są na tyle bezpieczne, że niektóre można wykonywać nawet na cerze naczynkowej. Zabieg podstawowy mikrodermabrazji przeznaczony jest dla osób, których cera wymaga odpoczynku, skóra jest słabo nawilżona i zalega na niej warstwa rogowa, a zmarszczki wypłycają się.
Przebieg zabiegu:
Na początku wykonywany jest demakijaż, następnie peeling enzymatyczny, a potem dezynfekcja.
Kolejnym etapem jest mikrodermabrazja, po niej regeneracja skóry i nałożenie maski odżywczej.
Kolejnym etapem jest intensywne nawilżenie i lift.
Zabieg kończy się wsmarowaniem odpowiedniego kremu.
2. Zastosowanie mikrodermabrazji
Na ten zabieg możesz zgłosić się, jeśli:
- planujesz przeprowadzenie zabiegu substancjami aktywnymi – dzięki mikrodermabrazji zwiększysz ich skuteczność,
- chcesz generalnie zregenerować skórę,
- cierpisz na atrofię skóry,
- twoja skóra jest mocno zrogowaciała,
- obserwujesz zaburzenia pigmentacji i przebarwienia na cerze,
- twoja skóra została uszkodzona promieniami UV,
- wstydzisz się blizn potrądzikowych,
- masz rozstępy i cellulit,
- twoja cera wymaga oczyszczenia,
- nie cierpisz na grzybicę, łuszczycę oraz nie masz znamion ani włókniaków.
3. Efekty mikrodermabrazji
Dzięki temu zabiegowi poprawi się elastyczność twojej skóry, zostanie ona zregenerowana, komórki będą lepiej odżywione. Ponadto skóra wzmocni swoją zdolność obronną i poprawi się produkcja kolagenu i elastyny. Oczywiście skuteczność mikrodermabrazji polega na połączeniu tej metody peelingu z pielęgnacją, odpowiednio dobranymi kosmetykami. Trzeba je stosować nie tylko po zabiegu, ale także przed przystąpieniem do niego. Kosmetyczka poleci ci odpowiednie środki.