Trwa ładowanie...

Korektor do twarzy - jak używać?

Avatar placeholder
02.08.2024 17:12
Korektor do twarzy pozwoli ukryć niedoskonałości
Korektor do twarzy pozwoli ukryć niedoskonałości (123RF)

Zazwyczaj do walki z niedoskonałościami skóry używamy podkładu. Niestety nie każdy podkład poradzi sobie z podkrążonymi oczami lub wypryskami. Warto wtedy zastosować korektor do twarzy.

spis treści

1. Korektor do twarzy – rodzaje

Dobranie odpowiedniego korektora do twarzy nie jest łatwe. Aby wybrać najlepszą dla siebie formę, warto przetestować każdy z nich. Korektory do twarzy można podzielić na:

• fluidy w tubce – są miękkie i kremowe, świetnie maskują cienie pod oczami. Niektóre z nich mogą spływać; • kompakty – pomagają w ukrywaniu wielu niedoskonałości. Są nakładane palcem lub pędzelkiem. Mogą być mieszane w celu wytworzenia odpowiedniego cienia; • z aplikatorem w pędzelku – kryją większe obszary skóry, maskują zmęczenie; • sztyfty i kredki – są twarde i suche, maskują pryszcze, pajączki i krosty.

2. Korektor do twarzy – kolory

Każdy kolor korektora do twarzy ma inne zastosowanie. Istotne jest zatem byśmy dobrali taki, który będzie pasował do naszej skóry. Najczęściej spotykane kolory korektorów to:

Zobacz film: "5 prostych kroków w codziennej pielęgnacji twarzy"

• Korektor beżowy – uniwersalny kolor maskujący wypryski, krostki lub sińce pod oczami. Należy szukać odcienia beżu najbardziej pasującego do cery. Pomoże to zachować naturalność. Warto w tym celu dodać do niego trochę żółtego pigmentu; • Korektor różowy – pozwala pozbyć się oznak zmęczenia z okolic oczu. Dodatkowo może rozświetlić spojrzenie i ukryć plamy na skórze. Najlepiej nakładać go palcami, aby stopił się ze skórą; • Korektor żółty – służy do rozświetlania twarzy. Pomaga w maskowaniu zaczerwienionej skóry nosa, oczu lub kącików ust; • Korektor zielony – usuwa zaczerwienienia, popękane naczynia, krosty i pryszcze. Należy nakładać go punktowo; • Korektor biały – mocno rozświetla, sprawdzi się w kącikach oczu; • Korektor fioletowy – maskuje siniaki oraz odświeża skórę; • Korektor pomarańczowy – nieco rzadziej spotykany, wykorzystywany do maskowania silnych przebarwień skóry.

3. Korektor do twarzy – jak nakładać?

Najważniejsze przy używaniu korektora jest to, aby nakładać go na podkład, a nie odwrotnie. Niedoskonałości takie jak pryszcze lub naczynka maskujemy nakładając korektor punktowo. Wykorzystujemy do tego pędzel lub patyczek higieniczny. Jeśli chcemy zamaskować krosty, nakładajmy podkład dookoła nich.

W przypadku popękanych naczynek lepszy będzie korektor we fluidzie. Innym problemem naszej cery mogą być bruzdy. Można je ukryć za pomocą korektora, który jest nieco jaśniejszy od karnacji. Nie wklepuj go w środek bruzdy, gdyż to ją jedynie podkreśli. Nakładając korektor, pamiętaj także o umiarze. Jego nadmiar nie będzie pomocny, może wręcz zaszkodzić urodzie.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze