Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. dent. Konrad Rutkowski

Korona pełnoceramiczna – charakterystyka, zalety, wykonanie, cena

Avatar placeholder
Daria Wejman 27.04.2021 16:33
Korona pełnoceramiczna – charakterystyka, zalety, wykonanie, cena
Korona pełnoceramiczna – charakterystyka, zalety, wykonanie, cena

Korona pełnoceramiczna używana jest wtedy, gdy część zęba lub cały ząb zostaną utracone. Wstawia się ją w uszkodzone miejsce. Korona pełnoceramiczna jest bardzo trwała i naturalnie wygląda. Czy korona pełnoceramiczna może być stosowana u każdego? Ile kosztuje założenie korony pełnoceramicznej?

spis treści

1. Korona pełnoceramiczna – charakterystyka

Korona pełnoceramiczna może uratować nasz stan uzębienia. Bardzo często ludzie tracą kawałki zębów albo całe zęby w skutek groźnych i wyniszczających chorób (np. próchnica) albo urazów mechanicznych. Niewłaściwa higiena jamy ustnej i niepoprawna dieta bardzo mocno wpływają na stan uzębienia, niestety bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest przestrzeganie tych dwóch zasad.

Choroby zębów bardzo szybko się pogłębiają, a pacjenci wymagają specjalistycznego leczenia. Korona pełnoceramiczna wygląda bardzo naturalnie, jest bardzo trwała, a także nie powoduje dyskomfortu w jamie ustnej. Jej wstawienie wykonywane jest bardzo precyzyjnie i profesjonalnie, dlatego pacjent może być spokojny o przyszły wygląd zęba.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Korona pełnoceramiczna polecana jest najbardziej wymagającej klienteli, ponieważ spełnia wszystkie możliwe warunki. Korony pełnoceramiczne wykonywane są niezwykle dokładnie, z dbałością o najmniejszy szczegół, zawsze z pomocą najnowocześniejszych technik.

Stomatologia estetyczna: przed i po
Stomatologia estetyczna: przed i po [14 zdjęć]

Przekonaj się, co aparat ortodontyczny, korony, licówki, wybielanie zębów, mosty, implanty, korekta

zobacz galerię

2. Korona pełnoceramiczna – zalety

Korona pełnoceramiczna oferuje bardzo wiele zalet. Należą do nich:

  • zastosowanie cerconu (tlenek cerconu) – ten rodzaj materiału zbiera na swojej powierzchni znacznie mniej bakterii niż inne materiały, z których wykonywane są korony.

  • wysoka jakość estetyczna – korony pełnoceramiczne są niemalże identyczne, jak naturalna płytka zęba, dlatego pacjenci tak chętnie wybierają tego typu uzupełnienia.

  • bezpieczeństwo użytkowania.

  • precyzja wykonania.

Oprócz wyżej wymienionych zalet korony pełnoceramiczne wytrzymałe są na zmiany temperatur oraz nie powodują objawów alergicznych. Z powodzeniem może skorzystać z nich najbardziej wymagający pacjent.

Jedyną wadą koron pełnoceramicznych może być ich twardość, która z czasem powoduje ścieranie się przeciwległych zębów.

3. Korona pełnoceramiczna – wykonanie

Dzisiejsza technologia pozwala na coraz szybsze wstawianie koron. W niektórych gabinetach proces ten odbywa się zaledwie na jednej wizycie. Chcąc wstawić koronę pełnoceramiczną stomatolog musi dokładnie zbadać stan zębów oraz dobrać odpowiedni odcień materiału. Następnie należy przymierzyć podbudowę, jeżeli ta będzie idealnie pasowała, można osadzać właściwą koronę pełnoceramiczną.

Musisz to wiedzieć

4. Korona pełnoceramiczna – cena

Korona pełnoceramiczna wykonana jest w pełni z porcelany. Do jej wyprodukowania używane są najlepsze sprzęty. Korona pełnoceramiczna jest koroną najbardziej profesjonalną, której poświęca się najwięcej czasu. Za tak profesjonalną koronę pacjent ponosi proporcjonalnie wysokie koszty, które wahają się w granicach 1500 do 2000 złotych.

Korony pełnoceramiczne są rozwiązaniem dla najbardziej wymagający klientów. Jeżeli zależy nam na pełnym profesjonalizmie oraz komforcie, to uzupełnienie pełnoceramiczne jak najbardziej spełni te wymogi.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze