Makijaż na wesele - profesjonalny, na ślub, oczu, przykłady
Makijaż oczu na wesele powinien być trwały i łączyć w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego oraz fotograficznego. Makijaż ślubny można określić jako delikatny. Na ekstrawagancję są raczej inne okazje niż własna uroczystość weselna. Makijaż na ślub z reguły bardziej podkreśla oczy, usta natomiast są jedynie delikatnie uwypuklone i pociągnięte błyszczykiem. Idealny make-up powinnaś dobrać dopiero po ustaleniu wszelkich szczegółów stroju ślubnego.
1. Makijaż na wesele - profesjonalny
Panie, które nie mają doświadczenia w malowaniu się, powinny w dniu ślubu skorzystać z fachowej pomocy makijażystki bądź wizażystki. Wizyta u makijażystki w celu wykonania makijażu bywa często ryzykowna. Dlatego warto wcześniej zdecydować się na makijaż próbny, aby sprawdzić jego wygląd, trwałość i prezencję w różnym oświetleniu. Idealny makijaż na wesele musi dobrze wyglądać w każdym rodzaju oświetlenia.
Makijaż na ślub powinien być oparty na odpowiedniej kolorystyce, a ta zależy przede wszystkim od typu urody panny młodej. Makijaż oczu na wesele zależy również od gustu kobiety – niektóre panie nie lubią określonych kolorów cieni do powiek, więc nie można na siłę do nich przekonywać. Na końcu, makijaż ślubny powinien być dopasowany do koloru sukienki, bukietu i rodzaju biżuterii.
Nie ma żelaznej zasady odnośnie kolorów i ich nasycenia. Nie musisz decydować się na klasyczny makijaż ślubny, oparty na perłowych pastelach. Aby stworzyć ciekawy kontrast, warto postawić na barwy intensywniejsze. Muszą one jednak tak prezentować się na oku, by nie „straszyć”, ale podkreślać urodę kobiety i wydobywać głębię spojrzenia.
2. Makijaż na wesele - na ślub
Makijaż okolicznościowy powinien eksponować walory panny młodej, a tuszować ewentualne niedoskonałości. Makijaż oka jest niezwykle ważny. Ma podkreślać kolor tęczówki. W makijażu najważniejsza jest cera, dlatego podkład warto nakładać warstwami i mieszać produkty, by uzyskać najbardziej naturalny efekt. Podkładu i pudru nie może być za wiele, by nie powstała tzw. maska. W celu dobrego rozprowadzenia podkładu skórę należy nawilżać, by była gładka.
Panie, które noszą okulary, w dniu ślubu powinny z nich zrezygnować na korzyść soczewek kontaktowych. Czasami nie jest to jednak możliwe i trzeba zwrócić szczególną uwagę na stylizację włosów i makijażu. Okulary często sprawiają, że na głowie jest bardzo dużo elementów ozdobnych. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dodatkową parę okularów o bardzo delikatnych oprawkach.
3. Makijaż na wesele - oczu
Bazą do jakiegokolwiek makijażu powinna być gładka, matowa skóra. Dlatego warto zacząć od położenia na cerę fluidu, najlepiej przy pomocy specjalnej gąbeczki. Koniecznie wykończ makijaż pudrem. Powieki pokryj bazą pod cienie, a następnie jasnym cieniem o matowym odcieniu.
W celu nadania spojrzeniu świetlistości, nałóż nieco kosmetyku przy wewnętrznych kącikach oka, delikatnie rozprowadzając go także na dolnej powiece. Górną linię rzęs najlepiej podkreślić czarnym eyelinerem. Możliwe jest delikatne przeciągnięcie linii ku skroni. Pamiętaj jednak, aby kreska była równa. Dolną powiekę możesz podkreślić kolorową kredką.
Warto wiedzieć:
Dobrym pomysłem jest dopasowanie jej barwy do koloru oczu, dzięki czemu makijaż wydobędzie piękno spojrzenia. Ewentualnie można zastosować kolorowy cień. Rzęsy pomaluj dokładnie tuszem wydłużającym. Górne pociągnij tuszem dwukrotnie, dolne – tylko raz. Powierzchnię ust pokryj naturalnym lub jasnoróżowym błyszczykiem. Niewskazane jest używanie mocnych szminek, które mogą zrujnować całą stylizację.
4. Makijaż na wesele - przykłady
Oto kilka propozycji makijażu na ślub:
- makijaż delikatny, prawie niezauważalny, skóra gładka, twarz wymodelowana, delikatny róż, pastelowe cienie, jedynym elementem przykuwającym uwagę są pociągnięte eyelinerem oczy;
- makijaż oczu w tonacji niebieskiej pasuje do niebieskiej tęczówki, optycznie powiększa oczy, makijaż ust wykonany jest pomadką w kolorze delikatnego różu;
- makijaż typu „smokey eyes”, czyli przydymione oko, w wersji ślubnej powinien być nieco złagodzony;
- mocny makijaż oka można uzyskać dzięki roztarciu czarnych kresek i sztucznym rzęsom w kępkach;
- make-up w przypadku oczu blisko osadzonych opiera się na położeniu barwy jasnej w wewnętrznym kąciku oka i ciemnej w zewnętrznym.
Makijaże ślubne wymagają dużej uwagi i profesjonalizmu, a to dlatego, że dzień ślubu to wspomnienie na całe życie. Żadna z nas nie chciałaby mieć przez część wieczoru „rozmazanego oka” czy po prostu nieodpowiednio dobranego makijażu.