Trwa ładowanie...

Płatki żelowe pod oczy – rodzaje, działanie i stosowanie

Avatar placeholder
Monika Grudzińska 04.10.2022 16:42
Płatki żelowe pod oczy stosuje się jak maseczki w płacie
Płatki żelowe pod oczy stosuje się jak maseczki w płacie (Adobe Stock)

Płatki żelowe pod oczy są doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji, ale i przed wielkim wyjściem. Zawarte w nich składniki aktywne mają działanie nawilżające, ochronne, rozjaśniające oraz przeciwzmarszczkowe. To dlatego płatki, które stosuje się jak maseczki w płacie, ujędrniają skórę, ale i niwelują oznaki zmęczenia.

spis treści

1. Co to są płatki żelowe pod oczy?

Płatki żelowe pod oczy to produkty kosmetyczne nasączone skoncentrowanym serum, które przenikają do głębszych partii naskórka i wspomagają regenerację komórek.

Składają się z hydrożelowej masy lub bio-celulozy. Mają wyprofilowany, półokrągły kształt. Ich niewątpliwą zaletą jest komfort użytkowania, ale i skuteczność. Działają podobnie jak krem lub serum pod oczy, jednak są bardziej intensywne, a działanie zawartych w nich składników bardziej efektywne. Aby zauważyć pierwsze efekty, wystarczy na kilkanaście minut nałożyć je na skórę.

Zobacz film: "Niezawodne sposoby na podkrążone oczy"

Płatki pod oczy to uzupełnienie codziennej pielęgnacji, ale i ratunek dla przesuszonej bądź opuchniętej skóry wokół oczu. To niezawodny i szybki sposób na poprawę kondycji obszarów pod oczami po nieprzespanej nocy czy przed ważną imprezą.

2. Jak działają płatki żelowe pod oczy?

Substancje zawarte w płatkach żelowych działają kompleksowo: redukują opuchliznę, odżywiają, nawilżają, ujędrniają i regenerują skórę, a i przywracają zdrowy wygląd i blask. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że substancje czynne wchłaniają się i działają maksymalnie.

Umożliwia to zjawisko okluzji. Dzięki płatkom składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy, kolagen, aloes, drobinki złota, minerały, peptydy i witaminy czy różne wyciągi roślinne nie odparowują ze skóry.

3. Rodzaje płatków pod oczy

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów płatków pod oczy. Z uwagi na materiał, z jakiego zostały wykonane, można kupić:

  • Płatki żelowe wyprodukowane ze specjalnego żelu. Są nasycone mocno skoncentrowanym serum, które pod wpływem ciepła skóry wnika w jej głębokie warstwy. Zawierają różne składniki, dzięki czemu ich systematyczne stosowanie pozwala pozbyć się drobnych zmarszczek, odświeżyć spojrzenie i wygładzić powierzchnię skóry.
  • Hydrożelowe płatki pod oczy, które mogą mieć działanie napinające, przeciwzmarszczkowe czy liftingujące. Redukują także cienie i opuchliznę. Odświeżają, odżywiają i poprawiają kondycję skóry. Zasadniczo kierunek działania zależy od ich składu. Zwykle zawierają kwas hialuronowy, który zapobiega efektom starzenia się skóry i silnie nawilża. Warto się na nie zdecydować, gdy problemem jest znaczne odwodnienie skóry oraz utrata jędrności.

4. Jak wybrać płatki żelowe pod oczy?

Wybór płatków podyktowany jest oczekiwaniami, a co za tym idzie, również formułą produktu. Przed zakupem warto zapoznać się więc ze składem i deklarowanym przez producenta działaniem kosmetyku.

Jeśli skóra w okolicy oczy jest przesuszona i ściągnięta, sprawdzą się płatki nawilżające bogate w kwas hialuronowy lub kolagen. Gdy pojawiają się na niej obrzęki, pomocne są schłodzone płatki w formie żelowej. Gdy problemem są sińce pod oczami, sprawdzają się płatki rozświetlające z dodatkiem witaminy C lub drobinkami złota.

Można również zdecydować się na kolagenowe płatki pod oczy, które uelastyczniają i nawilżają skórę, tonują objawy zmęczenia i opuchliznę. Chłodzą, wygładzają skórę, dając efekt liftingu. Zawierają kolagen (białko odpowiadające za sprężystość skóry, a także witaminy (A, C, E) oraz ekstrakty roślinne.

Dostępne są także kolagenowe płatki pod oczy ze złotem. Warto je wybrać, gdy skóra wymaga liftingu, stonowania oznak starzenia oraz opuchlizny pod oczami.

5. Jak stosować płatki pod oczy?

Żelowe płatki pod oczy można stosować jako błyskawiczny zabieg upiększający przed ważnym wyjściem oraz regularną kurację nawilżającą, odżywiającą czy odmładzającą. Stosuje się podobnie jak maseczkę w płacie na twarz.

Sposób użycia płatków pod oczy jest bardzo prosty. Należy:

  • Oczyścić skórę z makijażu oraz zanieczyszczeń.
  • Delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem.
  • Nałożyć płatki pod oczy tak, by dobrze przylegały do skóry. Ich aplikację ułatwia półokrągły, wyprofilowany kształt.
  • Po upłynięciu zalecanego przez producenta czasu (zazwyczaj jest to 15-30 minut), płatki należy delikatnie usunąć. Pozostałość wklepać opuszkami palców w skórę.

6. Dlaczego skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji?

Skóra pod oczami wymaga szczególnego traktowania i pielęgnacji z kilku powodów. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest bardzo cienka, delikatna i wiotka, a dodatkowo – wraz z upływem czasu – traci jędrność i napięcie.

Wiele kobiet, niezależnie od wieku, zmaga się z odwodnionymi i nieelastycznymi, ale i przebarwionymi okolicami oczu. Wystarczy niewyspanie się, choroba czy zmęczenie, by pod oczami pojawiły się cienie i opuchlizna. Charakterystyczne sińce czy „worki” pod oczami to także częsty objaw podrażnienia i alergii wywołanej przez kosmetyki.

Aby pomóc okolicom oczu, warto sięgać po sprawdzone, delikatne kosmetyki o bezpiecznym składzie, które są przyjazne dla powiek i skóry pod oczami. Na co dzień warto zainwestować w dobry preparat do demakijażu, a także krem czy serum pod oczy. Doraźnie sprawdzą się płatki pod oczy. Jak często je stosować? Najlepsze rezultaty przyniesie regularne stosowanie 2 razy w tygodniu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze