Trwa ładowanie...

Sztuczne rzęsy na stałe

Sztuczne rzęsy naklejane na wielką okazję dają nam wygląd gwiazdy filmowej. Można je nakleić na linii rzęs samodzielnie, po czym się je odkleja. Nie nosi się ich na co dzień, bo wyglądałyby zbyt sztucznie. Sztuczne rzęsy na stałe to alternatywa dla tych kobiet, które chcą na co dzień wyglądać oszałamiająco. Nie są one najlepszym pomysłem przy zapaleniu spojówek i innych stanach zapalnych oka.

Zobacz film: "Makijaż dla kobiet z przedłużanymi rzęsami?"

spis treści

1. Sztuczne rzęsy tygodniowe

Sztuczne rzęsy na tydzień to syntetyczne kępki włosków imitujące naturalne rzęsy. Wyglądają one mniej sztucznie niż rzęsy na jeden wieczór. Rzęsy na tydzień powinna zakładać kosmetyczka, gdyż wiąże się to z nakładaniem kleju na powieki. Zaletą wykonania tego przez kosmetyczkę jest to, że doświadczona osoba będzie wiedziała, w którym miejscu przykleić kępki rzęs przyczepione do cieniutkich paseczków, tak aby wszystko razem wyglądało naturalnie i po prostu ładnie.

2. Sztuczne rzęsy na stałe

Sztuczne rzęsy naklejane na stałe są mocowane na naturalnych rzęsach pojedynczo lub w kępkach po trzy-cztery. Dzięki takiej metodzie naklejania, mają dużą trwałość i wypadają dopiero wtedy, kiedy wypada naturalna rzęsa (czas „życia” rzęs to około pięciu miesięcy – nie są one więc tak naprawdę rozwiązaniem „raz na zawsze”). Nie przyspieszają one wypadania rzęs. Nie „reagują” także na kontakt z wodą (nie zniszczy ich kąpiel ani płacz). Nie podrażniają one oczu i są antyalergiczne. Takie rzęsy dają najbardziej naturalny efekt. Wybieramy zarówno długość, kolor, jak i stopień podkręcenia naszych nowych, syntetycznych rzęs. Można więc wydłużyć rzęsy, zagęścić je lub podkręcić. Warto dobrze wybrać salon kosmetyczny, aby naklejanie wykonane było przez wyszkoloną i doświadczoną specjalistkę posiadającą odpowiedni certyfikat.

Jak wygląda zabieg doklejania? Najpierw kosmetyczka zmywa makijaż ze szczególnym uwzględnieniem oczu. Dolne rzęsy zaklejane są plasterkiem - zapobiegnie to sklejeniu się powiek podczas doklejania rzęs. Kosmetyczka przykleja po jednej lub po kilka rzęs do rzęs naturalnych. Pamiętajmy, aby:

  • przez dobę po zabiegu nie należy dotykać rzęs, aby dobrze się przykleiły;
  • przez dwie doby po zabiegu unikać wysokich temperatur (np. sauny, gorącej kąpieli);
  • przez dwie doby po zabiegu unikać nadmiernej wilgoci (np. basenu);
  • przez cały czas noszenia sztucznych rzęs używać specjalnych preparatów do makijażu i demakijażu;
  • przez cały czas noszenia sztucznych rzęs nie używać zalotki.

3. Wady sztucznych rzęs na stałe

Sztuczne rzęsy nie są najlepszym pomysłem w każdym przypadku. Obecnie są one antyalergiczne i nie powinny podrażniać oczu, jednak są pewne przeciwwskazania do ich założenia: zapalenie spojówek i inne stany zapalne w obrębie oka. Osoby noszące soczewki kontaktowe nie powinny ich mieć na sobie w czasie naklejania rzęs, a mogą je założyć dopiero po dwóch dniach. Aby upewnić się co do braku reakcji alergicznej można poprosić w salonie o zrobienie próby. Jeśli reakcja się nie pojawi, można bezpiecznie stosować sztuczne rzęsy. Wadą tego rozwiązania jest czas – zabieg naklejania stałych syntetycznych rzęs to co najmniej dwie godziny. Nie jest to też rozwiązanie permanentne, gdyż rzęsy zaczną wypadać już po ośmiu tygodniach, a po dwóch tygodniach można zauważyć ich lekkie przerzedzenie. Można wtedy zacząć uzupełniać je co miesiąc.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.