Jak kręcić hula-hop? – zasady, efekty, wybór
Jak kręcić hula-hop? Kręcenie hula-hop jest niezwykle proste. Hula-hop dostarcza ćwiczącemu sporej dawki zabawy, ale także pomaga modelować sylwetkę. Kręcenie hula-hop jest popularne wśród dzieci, ale także dorośli powinni dowiedzieć się, w jaki sposób może oddziaływać na figurę.
1. Jak kręcić hula-hop? – zasady
Hula-hop, to przyrząd do ćwiczeń służący przede wszystkim mięśniom brzucha. Jest to zazwyczaj okrągła, plastikowa rura, czasami może być z wypustkami. Hula-hop może mieć różne rozmiary, dlatego każdy może używać koła do ćwiczeń. Odpowiednie hula-hop to takie, które po postawieniu będzie sięgało żeber.
Osoby początkujące nie powinny kupować hula-hop z wypustkami czy z dodatkowym obciążeniem. Najpierw należy się skupić na odpowiedniej technice ćwiczenia, a potem urozmaicać treningi.
Instrukcja, jak kręcić hula-hop:
- koło umieszczany na wysokości talii;
- wprawiamy biodra w ruch: delikatnie do przodu i do tyłu;
- kolano lekko zgięte – stabilizują pozycję;
- wzrok skupiony na jednym punkcie;
- mięśnie brzucha mocno napięte.
Trening z hula-hop powinien być systematyczny. Jeżeli zależy nam na nauce poprawnej techniki, to musimy ćwiczyć. Regularnie wykonywany trening z hula-hop doprowadzi nas do perfekcji. Należy ćwiczyć z hula-hop przynajmniej 30 minut każdego dnia. Taki trening pozwala na spalenie nawet 200 kalorii.
2. Jak kręcić hula-hop? – efekty
Jeżeli już wiemy, jak kręcić hula-hop, to warto zapoznać się z efektami, jakie możemy otrzymać, regularnie trenując.
- Po pierwsze spalimy nadmiar tkanki tłuszczowej – ćwiczenia z hula-hop należą do ćwiczeń cardio, dlatego nastawione są na spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas ich wykonywania męczymy się, w związku z czym efektywnie tracimy tłuszcz.
- Modelujemy talię – regularny trening pozwala na wypracowanie idealnego cięcia w talii.
- Wzmacniamy mięśnie – podczas treningów z hula-hop wzmacniamy dodatkowego nasze mięśnie.
- Poprawiamy koordynację ruchową – ćwiczenie z hula-hop wymaga od nas skupienia i utrzymania poprawnej równowagi.
Jeżeli sztuka kręcenia jest opanowana teoretycznie, to warto przejść do praktyki i zaopatrzyć się w najodpowiedniejsze koło. Pierwsze hula-hop powinno być lekkie, tak abyśmy opanowali pierwsze ruchu. Na nim można uczyć się pierwszych ruchów. Jeżeli kręcenie hula-hop będzie nam wychodziło bardzo dobrze, wtedy możemy pokusić się o kupienie hula-hop z wypustkami lub po prostu większego hula-hop. Hula-hop z wypustkami dodatkowo masuje twoje ciało i pobudza do pracy układ krążenie.
3. Jak kręcić hula-hop? - wybór
Jeżeli chcesz jeszcze bardziej męczyć się podczas treningów z hula-hop, to kup koło o małej średnicy, żeby utrzymać koło na swoim ciele, musimy wykonywać jeszcze szybsze ruchy biodrami.
Można także tworzyć z hula-hop piękne widowisko. Kręcić hula-hop można różnymi częściami ciała i to nawet równocześnie. Za pomocą hula-hop można tworzyć sztukę, jednak, aby tego dokonać, należy zacząć od podstaw. Jak kręcić hula-hop? Wystarczy regularność i poświęcenia, a kręcenie hula-hop opanujemy w bardzo szybkim tempie.