Laserowe wybielanie zębów – charakterystyka, zalety, przeciwwskazania, dieta
W dzisiejszych czasach wizytówką każdego człowieka, jest jego stan uzębienia. Bardzo wiele osób decyduje się na wybielanie zębów, często za pomocą lasera. Czy wybielanie zębów jest zdrowe? Czy każdy może wybielać zęby? I przede wszystkim ile zapłacimy za laserowe wybielanie zębów?
1. Co to jest laserowe wybielanie zębów
Śnieżnobiały uśmiech daje możliwość większej pewności siebie, diametralnie poprawia wygląd i samopoczucie, biały uśmiech niewątpliwie odejmuje kilku lat. Laserowe wybielanie zębów jest jedną z możliwości polepszenia koloru zębów, dlatego zabieg staje się bardzo modny i popularny.
Przed zabiegiem laserowego wybielania zębów należy dokładnie wyleczyć wszystkie zęby, aby nie doprowadzić do zakażenia miazgi. W celu podjęcia wybielania zębów należy dokładnie oczyścić zęby z kamienia nazębnego.
Zabieg wybielania zębów nie jest długi, ponieważ trwa od 30 minut do godziny. Zabieg zaczyna się od nałożenia na linię dziąseł specjalnego preparatu w formie żelu, który ma za zadanie ochraniać dziąsła w czasie jego trwania. Następnie, stomatolog nakłada środek wybielający na płytkę zębową i poddaje go naświetlaniu. Do wybielania, używa się specjalnej lampy albo lasera diodowego.
Podczas zabiegu, zęby zostają rozjaśnione, aż o 3 do 4 odcieni, a jego efekty utrzymują się przez około dwa lata.
Koszt laserowego wybielania zębów waha się w granicach 200 do nawet 2500 tysiąca złotych.
2. Zalety wybielanie zębów
Laserowe wybielanie zębów niewątpliwe je rozjaśnia, ale także usuwa wszelkiego rodzaju przebarwienia i plamy. Czas trwania zabiegu jest kolejną jego zaletą. Efekty zabiegu utrzymują się bardzo długo, jednakże należy się stosować do zaleceń stomatologa.
3. Przeciwwskazania do wybielania
Laserowe wybielanie zębów nie jest dla każdego. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby, które:
nie ukończyły 16 roku życia;
kobiety ciężarne i te, które karmią piersią;
mają alergię na którykolwie ze składników;
są bardzo niezdyscyplinowane;
których zęby są wrażliwe na zmiany temperatur.
4. Dieta po wybielaniu zębów
Po laserowym wybielaniu zębów należy przestrzegać odpowiedniej diety, która trwa dwa dni. Dieta jest konieczna, ponieważ szkliwo jest przez kilka dni osłabione, w związku z czym z łatwością chłonie barwniki. 48 godzin po laserowym wybielaniu zębów powinno się jeść produkty niebarwiące, najlepiej jeżeli będą to produkty zawierające białko: jogurt naturalny, kefir, maślanka, ale także ryż czy makaron.
Musisz to wiedzieć
Laserowe wybielanie zębów nie jest bolesne, jednak u mniej wrażliwych osób, może wystąpić nadwrażliwość, trwająca chwilę podczas zabiegu lub tuż po nim. Niewątpliwie laserowe wybielanie zębów warte jest swojej ceny, efekty utrzymują się długo, a także są niezwykle imponujące. Jeżeli będziemy przestrzegać właściwej higieny jamy ustnej, a także odpowiedniej diety, efekt może być spektakularny.
W dzisiejszych czasach dbanie o wygląd stało się rzeczą ważną, dlatego dbanie o zęby, które są widoczne podczas mówienia i uśmiechania się powinno być dla nas priorytetem.