Trwa ładowanie...

Mikrodermabrazja korundowa – wskazania, przeciwwskazania, postępowanie przed zabiegiem, opis zabiegu

Avatar placeholder
30.04.2021 13:13
Mikrodermabrazja korundowa – wskazania, przeciwwskazania, postępowanie przed zabiegiem, opis zabiegu
Mikrodermabrazja korundowa – wskazania, przeciwwskazania, postępowanie przed zabiegiem, opis zabiegu

Mikrodermabrazja korundowa polega na złuszczaniu naskórka za pomocą glinki. Wierzch naskórka złuszczany jest przy pomocy specjalnego urządzenia. Efekty mikrodermabrazji korundowej widoczne są natychmiastowo, dlatego kobiety tak chętnie i często wybierają się na zabieg. Jak przebiega cały zabieg? Ile kosztuje wykonanie zabiegu? Czy mikrodermabrazja korundowa jest bolesna?

spis treści

1. Mikrodermabrazja korundowa – wskazania

Z wykonania mikrodermabrazji korundowej nie mogą skorzystać osoby z naczyniowym typem skóry. Mikrodermabrazja korundowa to bardzo silne złuszczanie naskórka, dlatego należy wiedzieć, czy ten rodzaj mikrodermabrazji jest dla nas. Przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować stan swojej skóry z profesjonalistą.

Wskazania do mikrodermabrazji korundowej:

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Mikrodermabrazja korundowa – przeciwwskazania

Z zabiegu mikrodermabrazji korundowej niestety nie skorzysta każdy pacjent. Z całą pewnością lekarz dermatolog albo kosmetyczka będą w stanie zaproponować inny rodzaj zabiegu, który będzie najodpowiedniejszy do danej cery i osoby.

Główne przeciwwskazania do mikrodermabrazji korundowej to:

Najnowsze trendy w pielęgnacji skóry twarzy
Najnowsze trendy w pielęgnacji skóry twarzy [8 zdjęć]

Większość ekspertów odpowie zgodnie, że z Azji. Przeciętna pielęgnacja cery Koreanki składa się z 22

zobacz galerię

3. Mikrodermabrazja korundowa – postępowanie przed zabiegiem

Należy pamiętać o tym, iż kilka dni przed zabiegiem mikrodermabrazji korundowej nie powinno się stosować:

W dniu zabiegu nie można golić miejsca, które zostanie mu poddane.

4. Mikrodermabrazja korundowa – opis zabiegu

Mikrodermabrazja korundowa odbywa się przy pomocy specjalnego sprzętu. Zabieg przeprowadza dermatolog lub wykwalifikowana kosmetyczka. Przy pomocy głowicy specjalista przeprowadza zabieg. Głowica wytwarza strumień kryształków wodorotlenku glinu. Glinka jest aplikowana na skórę za pomocą głowica, która jest delikatnie przesuwana po skórze. Kryształy uderzają o skórę i w ten sposób zrogowaciały naskórek jest usuwany.

Mikrodermabrazja korundowa jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, można się przy nim zrelaksować, odpocząć i odprężyć. Tuż po nim możliwy jest powrót do codziennych czynności i obowiązków.

Kilka dni po zabiegu mikrodermabrazji korundowej należy przemywać skórę wodą, jednak bez chloru. Należy unikać słońca i mrozu, a także codziennie nawilżać skórę.

Musisz to wiedzieć

Podczas zabiegu możliwe jest wystąpienia rumienia, któremu towarzyszy uczucie ciepła. Po jednym zabiegu pacjenci zauważają zmiany, jednak dla spektakularnego efektu zalecane jest wykonywanie kilku serii zabiegów.

Czas trwania zabiegu mikrodermabrazji korundowej to około 30 minut na twarz i 80 minut na całe ciało. Mikrodermabrazja korundowa nie jest zabiegiem drogim. Na wybraną partię ciała koszty wynoszą około 200 złotych. Natomiast za całe ciało pacjent zapłaci 500 złotych.

Mikrodermabrazja korundowa posiada bardzo wiele zalet i polecana jest przez dermatologów. Jest bezpieczna, niedroga, a jej efekty są natychmiastowe – co podczas zabiegów kosmetycznych nie zawsze się zdarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze