Trwa ładowanie...

Efekty steppera – korzyści, odchudzanie

Efekty ćwiczeń na stepperze są zauważalne już po kilku tygodniach. Stepper nie tylko pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również poprawić wygląd ud i pośladków, a także wzmocnić ogólną kondycję fizyczną. Warto dowiedzieć się ile możliwości daje stepper.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

spis treści

Trening z wykorzystaniem steppera to specyficzny rodzaj wysiłku, który pozwala wzmocnić głównie dolne partie ciała. Ćwiczenia są stosunkowo proste i mają symulować ruch jaki wykonujemy w trakcie wchodzenia po schodach. Efekty steppera to nie tylko piękna i smukła sylwetka, ale również a może przede wszystkim poprawa funkcjonowania układu krążenia.

Efekty steppera widoczne są po kilku tygodniach ćwiczeń
Efekty steppera widoczne są po kilku tygodniach ćwiczeń

Systematyczne korzystanie z tego urządzenia wzmacnia mięsień sercowy, który w efekcie bardziej wydajnie pompuje krew bogatą w tlen do komórek. Efektem steppera jest dotlenienie organizmu, a co za tym idzie podniesienie odporności, poprawa samopoczucia, zmniejszenie ryzyka wystąpienia schorzeń układu krążenia oraz poprawa przemiany materii.

Nie przez przypadek stepper jest uwielbiany przez osoby, które się odchudzają. Efektem ćwiczeń na stepperze jest między innymi zmuszenie organizmu do spalania zmagazynowanych zapasów tłuszczu. Aby jednak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej należy pamiętać o tym by każdorazowo ćwiczenia trwały nie krócej niż pół godziny. Stepper to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do walki ze zbędnymi kaloriami.

1. Jakie są korzyści z ćwiczeń na stepperze?

Stepper jest urządzeniem przeznczonym do treningu kardio. Trening ten sprawia, że układ krążenia funkcjonuje sprawniej i zwiększa się ogólna wydolność organizmu, co jest niewątpliwą zaletą steppera. Lepsza praca serca to również mniejsze ryzyko wystąpienia w przyszłości schorzeń układu sercowo naczyniowego. Efektem ćwiczeń na stepperze jest między innymi poprawa przepustowości naczyń krwionośnych, a co za tym idzie minimalizowanie ryzyka wystąpienia takich chorób jak:

  • zawał serca,
  • udar mózgu,
  • miażdżyca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • otyłość.
Ćwiczenia na mięśnie ud na stepie
Ćwiczenia na mięśnie ud na stepie

Mięsień czworogłowy uda to duży, bardzo gruby mięsień. Odpowiada on za stabilizację stawu kolanowego...

zobacz galerię

2. Jak się szybko odchudzić?

Stepper to jednak przede wszystkim idealne urządzenie do walki z nadwagą. Od dawna już wiadomo, że osoby pragnące pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej nie powinny się ograniczać tylko i wyłącznie do diety. Aby odnieść sukces należy również systematycznie ćwiczyć.

Jednak aby efekty ćwiczeń na stepperze były zauważalne trening każdorazowo powinien trwać około trzydziestu minut i należy go powtarzać trzy razy w tygodniu. Nie należy przesadzać z intensywnością ćwiczeń, wystarczy jeśli będzie ona utrzymywana na średnim poziomie. Aby uniknąć groźnych kontuzji należy pamiętać, że każde ćwiczenia powinny być poprzedzone rozgrzewką a zakończone delikatnym rozciąganiem mięśni.

Stepper ma tę przewagę nad większymi urządzeniami treningowymi, że jest mały. Aby na nim ćwiczyć nie trzeba dysponować dużym pomieszczeniem tak jak w przypadku na przykład rowerka treningowego czy wioślarza. Dzięki swoim rozmiarom łatwo go również przechowywać. Po ćwiczeniach wystarczy wsunąć go pod łóżko lub schować do szafy. Stepper jest też chyba jedynym urządzeniem treningowym, które można ze sobą zabierać, by trenować na nim w dowolnym miejscu. Poza tym efekty ćwiczeń na stepperze są stosunkowo szybkie i spektakularne.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.