Trwa ładowanie...

Wybielanie zębów nakładkowe – charakterystyka, nakładki, cena, dieta

Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, jak ważne jest dbanie, aby zęby były zdrowe i piękne wyglądały. Dlatego wzrosło zainteresowanie zabiegami, które mają na celu upiększyć zęby. Jednym z takich zabiegów jest wybielanie zębów za pomocą nakładek. Czy tego typu wybielanie jest drogie? I czy każdy może z niego skorzystać?

spis treści

1. Co to jest nakładkowe wybielanie zębów

Jeżeli pragniemy rozpocząć pracę nad pięknym i białym uśmiechem, to należy wiedzieć kilka rzeczy. Przed każdym wybielaniem zęby muszą być wyleczone i w pełni zdrowe. Tylko wtedy nie wyrządzimy im krzywdy, a efekty wybielania będą miały sens i będą widoczne. Dlatego decydując się na wybielanie zębów nakładkowo, trzeba dokładnie zapoznać się ze sposobem użytkowania nakładek.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

W aptekach, a nawet drogeriach dostępne są liczne środki (pasty, żele, paski) do wybielania zębów. Jednak warto wiedzieć, że nawet takie preparaty nie są dostępne dla każdego. Nie powinny z nich korzystać kobiety w ciąży, karmiące piersią, a także młodzież, która nie ukończyła 16 roku życia.

Najlepiej jest udać się do dentysty, który dobierze odpowiednią metodę wybielania zębów. Wybielanie nakładkowe zębów polega na noszeniu (zgodnie z zaleceniami stomatologa) specjalnych przezroczystych nakładek, które są dostosowane do każdego pacjenta indywidualnie. Nakładki wybielające powinny być noszone przez okres około czterech tygodni, po kilka godzin w dzień lub przez całą noc. Podczas wybielania nakładkowego zęby narażone są na przewrażliwienie, dlatego stomatolog zaleca stosowanie specjalnych past do zębów. Pasty do zębów wrażliwych należy używać kilka tygodni przed wybielaniem, jak i w trakcie.

Kilka przyczyn nadwrażliwości zębów
Kilka przyczyn nadwrażliwości zębów [7 zdjęć]

Lubisz świeży oddech po użyciu płynu do płukania ust? Niestety, zbyt częste jego stosowanie w ciągu

zobacz galerię

2. Nakładki do wybielania

Nakładkowe wybielanie zębów jest metodą niedrogą, jednak wymagające regularnego zakładanie nakładek, efekty są widoczne dopiero po czterech tygodniach, ale utrzymują się nawet do trzech lat. Inne metody wybielanie zębów (np. laserowe wybielanie zębów) dają efekty natychmiastowe, jednak są znacznie droższe.

Rozpoczynając nakładkowe wybielanie zębów, najpierw należy udać się do stomatologa, który zbada stan uzębienia i wyleczy możliwe zmiany chorobowe.

Po całkowitym wyleczeniu zębów pobierane są dwa wyciski szczęki i żuchwy. Następnie z wycisków protetyk wykonuje dwie nakładki na zęby. Kolejno, lekarz mierzy z pacjentem dwie szyny i instruuje jak je użytkować.

3. Cena nakładkowego wybielania zębów

Nakładkowe wybielanie zębów kosztuje od 450 złotych do nawet 800 złotych. Ceny zależne są od miasta oraz renomy gabinetu stomatologicznego.

4. Dieta podczas wybielania

Podczas nakładkowego wybielania zębów bardzo istotna jest odpowiednia dieta. Polega ona na wykluczeniu produktów, które mogą barwić zęby, należą do nich: kawa, herbata, niektóre soki. Dietę należy stosować przez okres użytkowania nakładek wybielających, jak również do dwóch tygodniu po nakładkowym wybielaniu zębów. Najlepiej wybieraj produkty białkowe: jogurty, kefiry, maślanki, ale także zupy, makarony czy ryż.

Warto wiedzieć, iż nakładkowemu wybielaniu zębów nie sprzyja palenie papierosów oraz picie alkoholu. Te używki dobrze byłoby zaniechać.

Musisz to wiedzieć

Aby efekty nakładkowego wybielania zębów były widoczne oraz długo się utrzymywały niezbędna będzie odpowiednia higiena jamy ustnej. Mycie zębów po każdym posiłku jest ważne, tak samo, jak czyszczenie ich w ciągu dnia nićmi dentystycznymi albo płynami do płukania jamy ustnej.

Wybielanie zębów nakładkowe – charakterystyka, nakładki, cena, dieta
Wybielanie zębów nakładkowe – charakterystyka, nakładki, cena, dieta
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.