Trwa ładowanie...

Implant brody

Avatar placeholder
05.09.2013 13:35
Implant brody
Implant brody

Implant brody to sposób na powiększenie zbyt małej brody lub poprawienie jej naturalnego kształtu. Niewielka lub mało wyrazista broda może psuć wygląd całej twarzy, dlatego korekta brody może być pomocą dla wielu kobiet. Plastyka podbródka wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, tak jak każda operacja plastyczna. Operacja plastyczna brody jest inwazyjną metodą poprawienia wyglądu twarzy i nie daje gwarancji, że efekt zadowoli pacjentkę. Z drugiej strony, chirurgia plastyczna to w zasadzie jedyny sposób na poprawę kształtu brody.

1. Zabieg wszczepienia implantu

Implant brody stosuje się najczęściej w przypadku:

  • wklęsłej lub zbyt małej brody,
  • brody skrzywionej w jednym kierunku,
  • gdy na brodzie pojawia się podbródek,
  • brody bez wyraźnego konturu.

Operacja plastyczna podbródka trwa około 2 godzin. Przeprowadza się ją zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Implant brody to wkładka silikonowa, której kształt i wielkość dobiera się w zależności od potrzeb. Wprowadza się go, robiąc nacięcie od strony wewnętrznej ust lub zewnętrznej – pod brodą. Czasem zamiast implantu wszczepia się inny element biokompatybilny. Nacięcie od wewnątrz jamy ustnej oznacza brak blizn na twarzy, wtedy jednak trzeba przez dobę po zabiegu przyjmować wyłącznie płyny. Blizny po operacji ze strony zewnętrznej nie będą zbyt widoczne, gdyż zostaną ukryte w załamaniu skóry nad brodą. Po operacji wszczepienia implantu brody konieczne jest zalepienie brody, gdyż zmniejsza to opuchliznę i dyskomfort, jaki odczuwa pacjent po zabiegu. Szwy należy nosić przez ok. 5-7 dni. Jeśli wykonano cięcie od strony jamy ustnej, szwy same ulegną rozpuszczeniu. Implanty brody są często wszczepiane równolegle z operacją plastyczną nosa, ponieważ jednoczesne wykonanie tych dwóch zabiegów gwarantuje, że twarz będzie symetryczna i znikną dysproporcje, których chciała się pozbyć pacjentka.

Zobacz film: "Leki, których nie powinno się zażywać przed operacją plastyczną"

2. Powikłania po wszczepieniu implantu brody

Mimo udoskonalania technik operacji chirurgii plastycznej, nie zdołano jeszcze wyeliminować wszystkich negatywnych skutków, jakie mogą wystąpić po zabiegu. Po operacji plastycznej brody, tak jak po każdej operacji, odczuwa się dyskomfort. Ból łagodzi się środkami przeciwbólowymi, a obrzęk zimnymi okładami. Należy spać z głową na kilku poduszkach, a przez tydzień nie dotykać miejsca nacięcia. Korekcja brody będzie tak naprawdę widoczna po kilku tygodniach, kiedy wszystko się wygoi.

Możliwe powikłania po wszczepieniu implantu brody to:

  • krwiak,
  • infekcja,
  • przesunięcie się implantu i zniekształcenie owalu twarzy.

Do niedawna implanty brody mogły uchodzić za niezwykłą ekstrawagancję i być oznaką przesadnej troski o swój wygląd. Obecnie jednak, gdy operacje plastyczne stają się czymś powszechnym, nikogo już nie dziwi poprawa kształtu brody. Implant brody może być jedynym rozwiązaniem dla kobiet, które są niezadowolone ze swojego wyglądu. Taka operacja plastyczna poprawi kształt brody lub odpowiednio ją powiększy. Chirurgia plastyczna to jednak zawsze ryzyko powikłań, dlatego też zanim zdecydujesz się na taką operację, powinnaś rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Zastanowić się, czy operacja plastyczna wszczepienia implantu brody przyniesie więcej korzyści, czy negatywnych skutków.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze