Trwa ładowanie...

Miniabdominoplastyka

Miniabdominoplastyka
Miniabdominoplastyka

Czy można odmówić pacjentowi wykonania zabiegu? jest operacją mniej inwazyjną niż pełna plastyka brzucha. Może być wykonywana zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Plastyka powłok brzusznych jest szczególnie zalecana osobom, które mają dużo tkanki tłuszczowej pod skórą w dolnej części brzucha. Modelowanie brzucha przeprowadza się u pacjentów, których ściana jamy brzusznej oraz mięśnie są nierozciągnięte. Miniabdominoplastyka to doskonała operacja dla kobiet, które pragną po porodzie pozbyć się obwisłej skóry z podbrzusza.

1. Zabieg częściowej plastyki brzucha

Abdominoplastyka to plastyka całego brzucha. Jej rodzajem jest miniabdominoplastyka, czyli częściowa plastyka brzucha. Zabieg trwa około godziny i jest mniej inwazyjny niż całkowita abdominoplastyka, ponieważ nie wymaga wykonania obszernego cięcia.

Abdominoplastyka to zabieg przeznaczony dla osób, które mają nagromadzoną tkankę tłuszczową w dolnej okolicy brzucha, niedającą się zredukować ani za pomocą diety, ani ćwiczeń fizycznych. Plastyka dolnej części brzucha adresowana jest szczególnie do kobiet po ciąży, które mają problemy ze zwisającym brzuchem. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w przeciwieństwie do całkowitej plastyki brzucha, która przebiegu w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcie powłok brzusznych długości 5-10 cm. Ma ono kształt elipsy. Rana jest ukryta na linii owłosienia łonowego w taki sposób, aby bliznę można było łatwo schować pod bikini. Częściowa plastyka powłok brzucha nie daje możliwości podwiązania mięśnia prostego jamy brzusznej. Dzięki niej można jednak usunąć nadmiar tłuszczu i skóry z dolnej partii brzucha. Po zabiegu należy spędzić noc w pozycji półsiedzącej. Całkowity powrót do zdrowia następuje po około trzech tygodniach. Przez około jeden miesiąc po operacji należy nosić specjalną bieliznę uciskową.

2. Miniabdominoplastyka metodą endoskopową

Metoda endoskopowa jest zalecana osobom młodym, które mają problemy z odkładającym się tłuszczem w dolnej partii brzucha. Plastyka brzucha z użyciem endoskopu polega na wykonaniu trzech drobnych nacięć o długości 2 cm. Dwa nacięcia wykonywane są na wysokości bioder, na linii podbrzusza. Trzecie nacięcie umiejscowione jest około 3 cm w dół od pępka. Przez drobne nacięcia w brzuchu wprowadzane są specjalne urządzenia chirurgiczne. Lekarz przeprowadzający operację dokładnie oczyszcza powłoki brzuszne z tłuszczu i podwiązuje rozluźnione mięśnie w jamie brzusznej. Niestety, operacje plastyczne brzucha metodą endoskopową nie pozwalają na redukcję nadmiaru luźnej skóry, dlatego zalecane są wyłącznie młodym i szczupłym osobom, które mają nadmiar tłuszczu w warstwie podbrzusza.

Zobacz film: "Leki, których nie powinno się zażywać przed operacją plastyczną"

Modelowanie brzucha za pomocą ćwiczeń i niskokalorycznej diety czasem nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Chociaż operacje plastyczne bywają decyzją ostateczną, czasem warto się na nie zdecydować. Miniabdominoplastyka to zabieg szczególnie przydatny dla osób, u których nastąpił rozstęp mięśni brzucha, np. dla kobiet po porodzie. Częściowa plastyka powłok brzusznych kosztuje do 11 tysięcy złotych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze