Na co zwrócić uwagę, wybierając krem do skóry wrażliwej?
Skóra wrażliwa jest bardzo podatna na działanie czynników atmosferycznych i należy jej zapewnić staranną pielęgnację odpowiednimi kosmetykami. Podstawą jest wysokiej jakości krem nawilżający do twarzy – poniżej znajdziesz wskazówki, czym się kierować podczas wyboru preparatu.
1. Skóra wrażliwa wymaga odpowiedniej pielęgnacji
Silny wiatr, zimno, upał, promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska i wiele innych czynników zewnętrznych codziennie oddziałuje na twoją wrażliwą skórę. Warto zapewnić jej jak najlepsze zabezpieczenie, gdyż jest znacznie bardziej podatna na reakcje alergiczne, powstawanie podrażnień, zaczerwienienia, utratę jędrności czy blasku niż cera normalna.
Każdy kosmetyk wybieraj rozważnie, ponieważ musi on być dobrany odpowiednio do potrzeb i typu twojej cery. Aplikujesz go przecież codziennie – co najmniej dwukrotnie – na powierzchnię twarzy. Aby odpowiednio troszczyć się o skórę, przede wszystkim potrzebujesz właściwego kremu. Jakiego?
2. Czego krem do twarzy nie powinien zawierać?
Warto wiedzieć, że bardzo duży wpływ na stan skóry mają także kosmetyki zawierające m.in. chemiczne konserwanty, parabeny, alkohol, detergenty, sztuczne aromaty itd. Jeśli zauważysz na twarzy dziwne zmiany lub poczujesz pieczenie, lepiej je odstaw i zainwestuj w krem do cery wrażliwej, np. La Roche-Posay Toleriane Sensitive Krem, Norel aktywnie nawilżający czy Biotherm Aquasource.
3. Czytaj etykiety – skład a jakość
Skóra ze skłonnościami do podrażnień i reakcji alergicznych wymaga zastosowania odpowiednich i kojących kosmetyków. Zanim zdecydujesz się na kolejny krem do cery wrażliwej, zapomnij o marketingowych hasłach i uważnie przeczytaj jego skład. Jeśli jest długi, możesz go od razu odstawić, gdyż prawdopodobnie zawiera nienaturalne dodatki i sztuczne składniki, których powinno się unikać.
Wiesz już, czego krem do cery skłonnej do alergii nie powinien zawierać, ale warto poznać też te cenne i jak najbardziej pożądane składniki. Odpowiednie kosmetyki muszą być bogate w jak najwięcej naturalnych substancji, które odpowiednią nawilżą, odżywią i zabezpieczą skórę, zredukują uczucie dyskomfortu i napięcia, a także dodadzą jej blasku i jędrności.
4. Cenne składniki aktywne – dla ukojenia i regeneracji
Wybieraj krem zawierający m.in. witaminy, cenne olejki roślinne, kwas hialuronowy, wodę termalną, masło shea, a także substancje wielokrotnie przebadane pod kątem wywoływania podrażnień oraz alergii na skórze bardzo wrażliwej. Kluczowe są zatem składniki aktywne we właściwym stężeniu. Dobrym kluczem doboru środków pielęgnujących twarz jest również zaawansowana formuła odporna na upływ czasu.
5. Dlaczego odpowiedni poziom nawilżenia jest tak ważny?
Odpowiednie nawilżenie jest niezwykle istotne w przypadku każdego rodzaju skóry – nie tylko tej wyjątkowo wrażliwej i podatnej na alergie oraz podrażnienia. Podstawowym etapem pielęgnacji jest właśnie nawodnienie. Przede wszystkim musisz zrezygnować ze wszystkich kosmetyków – nawet tych nowych i niekoniecznie tanich – o niewłaściwym składzie, a zamiast nich zacząć regularnie stosować idealnie dobrany krem nawilżający do twarzy.
Nawodnienie sprawi, że najważniejsze procesy zachodzące w organizmie, m.in. w strukturach skóry, będą przebiegały sprawnie, co powinno w dużej mierze zmniejszyć natężenie i skutki problemów, tj. podrażnienia, zaczerwienienia, suchość skóry, jej pękanie, utratę elastyczności, reakcje alergiczne itd. Dzięki temu prawdopodobnie nie tylko odzyska swój dawny blask, ale też stanie się mniej wrażliwa, a jej naturalna warstwa ochronna zostanie zregenerowana.
6. Jak jeszcze zadbać o właściwe nawilżenie?
Codzienne spożywanie odpowiedniej ilości płynów zapewnia wewnętrzną równowagę i prawidłowe funkcjonowanie komórek. Mimo że kosmetyki to świetny sposób na nawilżenie, możesz wspomóc ich działanie również inną drogą.
Wprowadź do codziennej diety świeże warzywa i owoce o wysokiej zawartości wody – m.in. seler naciowy, sałatę lodową, ogórki, pomidory, ananasy, arbuzy czy melony, a przede wszystkim wypijaj co najmniej dwa litry wody. Warto sięgnąć także po naturalne soki i napary z ziół, a ograniczyć spożycie kawy i mocnej herbaty ze względu na ich działanie odwadniające.
Artykuł sponsorowany