Trwa ładowanie...

Zabiegi bankietowe – które z nich warto wykonać przed wielkim wyjściem?

 Katarzyna Kurek
11.07.2022 16:06
Zabiegi bankietowe mogą być wykonywane tuż przed ważnymi wydarzeniami
Zabiegi bankietowe mogą być wykonywane tuż przed ważnymi wydarzeniami (Adobe Stock)

Zabiegi bankietowe pozwalają błyskawicznie zadbać o urodę. W widoczny sposób poprawiają wygląd, zapewniając ekstremalne odświeżenie i odżywienie skóry. Te ekspresowe kuracje naprawcze sprawdzają się przed większymi okazjami, takimi jak bankiety, bale sylwestrowe, wesela czy wieczorne wypady na miasto. Które z nich są najlepsze? Ile kosztują? Czy trzeba wykonywać je w salonie?

spis treści

1. Co to są zabiegi bankietowe?

Zabiegi bankietowe to grupa kuracji naprawczych na twarz i ciało, które dają natychmiastowe efekty. Te zabiegi nie powodują podrażnień skóry, nie wymagają też długiej rekonwalescencji. Dzięki nim skóra wygląda zdrowo i promiennie jeszcze tego samego dnia. Dlatego też mogą być wykonywane tuż przed wielkimi wydarzeniami.

Zabiegi typu last minute skierowane są głównie do osób, które nie mają czasu na regularną, profesjonalną pielęgnację skóry. Sprawdzają się także u osób, którym zależy na ekspresowej poprawie kondycji skóry oraz jednorazowych, spektakularnych efektach.

Zobacz film: "Najbardziej nietypowe zabiegi kosmetyczne"

Dlaczego warto zdecydować się na pielęgnacyjne zabiegi bankietowe? Opinie na temat tych kuracji są bardzo pochlebne. Najczęściej doceniane są za:

  • natychmiastowe efekty – widoczne zaraz po wyjściu z salonu kosmetycznego,
  • krótki czas zabiegu – idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych i zabieganych, które nie mogą spędzać długich godzin w salonach kosmetycznych,
  • bezpieczeństwo – są nieinwazyjne, nie powodują obrzęków.

2. Najpopularniejsze zabiegi bankietowe na twarz

Istnieje wiele zabiegów kosmetycznych, które pozwalają uzyskać szybkie i zadowalające efekty. Wiele z nich może być wykonanych już jeden dzień przed ważnym wydarzeniem. Do najpopularniejszych kuracji bankietowych należą:

  • Kriolifting – pozwala na widoczne odświeżenie, odżywienie oraz ujędrnienie skóry. Poprawia owal twarzy, redukuje opadającą skórę na policzkach. Nie wymaga rekonwalescencji, a efekty widoczne są niemal natychmiast.
  • Delikatne peelingi chemiczne – zakres ich działania jest naprawdę szeroki. Wśród efektów wymienić można nie tylko oczyszczenie, ale także regenerację skóry, rozjaśnienie, redukcję przebarwień, czy zmarszczek.
  • Hydrabrazja – nazywana także mikrodermabrazją wodną. Pozwala na delikatne oczyszczenie, rozjaśnienie i odmłodzenie skóry. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Co istotne, po kuracji należy używać kremów z filtrami UV, by zapobiec podrażnieniom posłonecznym.
  • Infuzja tlenowa – przeznaczona jest dla każdego typu cery. Poprawia elastyczność skóry, dotlenia ją, wygładza zmarszczki oraz głęboko nawilża. Zabieg ten nie powoduje skutków ubocznych, a jego rezultatem można cieszyć się zaraz po wyjściu z gabinetu.
  • Geneo – to zabieg bankietowy, który dotlenia, rozjaśnia i odmładza skórę. Kuracja jest całkowicie bezbolesna oraz odprężająca. Zabieg daje natychmiastowe efekty.
  • Gold Mask – złota maska to luksusowy zabieg, który pozwala szybko rozświetlić zmęczoną, poszarzałą skórę. Efekty widać zaraz po zabiegu – skóra promienieje wyjątkowym, złotym blaskiem.

Zabiegi bankietowe na włosy

Przed wielkim wyjściem warto jest pomyśleć nie tylko o zabiegach bankietowych na twarz, ale także na włosy. Zabiegi regeneracyjne u fryzjera sprawią, że włosy będą pełne blasku, zdrowe i lśniące, przez co sama twarz będzie prezentowała się młodziej.

Do takich zabiegów zaliczyć można np. pielęgnację włosów ciepłym olejem, botoks na włosy, sauna na włosy, czy Olaplex.

3. Ile kosztują zabiegi bankietowe?

Cena zabiegów bankietowych zależy od wielu czynników. Najtańsze zabiegi bankietowe można wykonać już za ok. 250 zł, a najdroższe mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Przede wszystkim najistotniejszy jest sam rodzaj zabiegu. Jednak wpływ na cenę ma także indywidualny cennik salonu, czy jego lokalizacja. Istotną kwestią jest także okres, w którym planujemy wykonać kurację. Zabiegi bankietowe przed sylwestrem mogą być nieco droższe, niż te wykonywane poza sezonem.

4. Domowe zabiegi bankietowe

Przed większym wyjściem nie zawsze trzeba iść do kosmetyczki. Wygląd twarzy można także poprawić stosując domowe zabiegi. Piękną i dotlenioną cerę można uzyskać np. dzięki masażowi Gua Sha. Masaż kamienną płytką pobudza przepływ krwi i limfy, a tym samym poprawia napięcie skóry, redukuje zmarszczki, zmniejsza cienie i opuchliznę wokół oczu.

Maseczki do twarzy to także doskonały sposób na natychmiastową poprawę kondycji skóry. Dzięki temu, że mają one bogaty skład są w stanie w krótkim czasie przywrócić skórze jędrność oraz dodać jej blasku. Także odżywcze, domowe kuracje w ampułkach mogą mieć podobne działanie do profesjonalnych zabiegów bankietowych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze