Retix C – efekty, przebieg, wskazania i przeciwwskazania
Retix C to zabieg kosmetyczny, który prowadzi do usunięcia martwego naskórka i inicjuje odnowę tkanek. Efekty są spektakularne i natychmiastowe, ponieważ w efekcie redukuje zmarszczki, przebarwienia czy blizny trądzikowe. Skóra zostaje wygładzona, odświeżona i rozświetlona. Jakie są etapy zabiegu i wskazania do jego wykonania?
1. Co to jest Retix C?
Retix C to odmładzający zabieg kosmetyczny, który polega na aplikowaniu produktów zawierających substancje aktywne, co jest połączone z masażem twarzy. Zabieg jest nie tylko bardzo efektywny, ale i relaksujący, bezbolesny, bezpieczny. Można go wykonać na twarzy, szyi i dekolcie, ale i całym ciele.
Do zabiegu Retix C wykorzystuje się ampułkę, która zawiera witaminę C w postaci kwasu L-askorbinowego, antyoksydanty i proteoglikany oraz maskę zawierającą retinol Jak działają?
- Retinol wykazuje silne właściwości odmładzające.
- Witamina C działa silnie rozświetlająco i antyoksydacyjnie.
- Antyoksydanty wykazują działanie odmładzające, chronią skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania, działaniem wolnych rodników.
- Proteoglikany nawilżają, chronią skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, zmniejszają ryzyko podrażnień.
2. Jak wygląda zabieg Retix C?
Zabieg Retix C składa się z kilku kroków. To demakijaż i oczyszczanie skóry, aplikacja ampułki z witaminą C i serum (po nałożeniu trzeba je wmasować w skórę), nałożenie maski (po wchłonięciu serum. Pozostawia się ją na twarzy na kilka godzin, od 4 do 8) i zmycie maski czystą wodą (samodzielnie w domu). Po 2-3 dniach zaczyna się łuszczenie naskórka, które mija po około 3-4 dniach.
Zabieg powinien być wykonany przez kosmetologa w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Retix C w domu to nie jest najlepszy pomysł.
Cena zabiegu Retix C może różnić się w zależności od gabinetu i wariantu zabiegu. Kuracja na twarz zaczyna się od 200 zł.
3. Jakie są efekty zabiegu Retix C?
Retix C jest zabiegiem, który redukuje zmarszczki, przebarwienia, blizny, zmiany potrądzikowe, zaskórniki i inne niedoskonałości skóry. Wykonywany regularnie normalizuje pracę gruczołów łojowych. W rezultacie skóra staje się wygładzona, ma wyrównany koloryt – przebarwienia są zdecydowanie mniej widoczne.
Ponadto zabieg działa złuszczająco, normalizuje keratynizację i pobudza procesy odnowy włókien kolagenu oraz elastyny, wspiera intensywną regenerację komórek. Stary naskórek zostaje zastąpiony nowym. Oznacza to, że Retix C wyraźnie poprawia wygląd i stan skóry: intensywnie ją nawilża, napina i rozświetla. Dzięki temu cera wydaje się wypoczęta, młodsza i bardziej promienna.
Co ważne, efekty Retix C są widoczne już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet 6 miesięcy. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów rekomenduje się wykonywanie serii kilku zabiegów przeprowadzanych co 3-4 tygodnie.
4. Dla kogo Retix C?
Ponieważ Retix C to zabieg odmładzający, przeprowadza się go u osób z mniej lub bardziej widocznymi oznakami starzenia skóry, ale nie tylko. Wskazaniem są:
- zmarszczki,
- przebarwienia,
- blizny,
- rozszerzone pory,
- trądzik,
- brak elastyczności skóry,
- suchość skóry,
- szara, ziemista cera,
- widoczne zmęczenie,
- oznaki fotostarzenia.
5. Retix C – przeciwwskazania i skutki uboczne
Z zabiegu Retix C nie może skorzystać każdy. Przeciwwskazanie stanowią:
- uszkodzenia naskórka i choroby skóry: aktywne zmiany trądzikowe, infekcje skórne, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry (AZS), bielactwo, skóra wyjątkowo wrażliwa lub naczynkowa,
- choroby autoimmunologiczne,
- obniżona odporność,
- opryszczka,
- nowotwory,
- alergie na składniki preparatu,
- ciąża, karmienie piersią,
- przebyta w ciągu ostatnich dwóch tygodni antybiotykoterapia,
- zakończona w ciągu ostatnich sześciu miesięcy kuracja retinoidami,
- przebyta w ciągu ostatnich ośmiu tygodni terapia sterydami.
Z wykonaniem zabiegu Retix C wiąże się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Bezpośrednio po nim skóra jest zwykle zaczerwieniona, podrażniona i tkliwa, pojawia się pieczenie, rumień, złuszczanie skóry czy obrzęk, co ma związek z zainicjowanymi procesami łuszczenia i odbudowy komórkowej. To normalne.
Skutki uboczne obejmują zapalenie okołoustne, uaktywnienie opryszczki i przejściowe zaburzenia pigmentacji. Aby ich uniknąć, należy stosować się do zaleceń zarówno przed zabiegiem, jak i po zabiegu. Informuje o nich osoba wykonująca zabieg.