Bokwa - historia, charakterystyka zajęć, zalety
Bokwa to fantastyczny sposób na umilenie sobie wolnego czasu. Zięki zajeciom Bokwa spalimy zbędne kalorie, a także będziemy się doskonale bawić w rytm ulubionej muzyki.
1. Bokwa - historia
Paul Mavie, trener fitness pochodzący z Los Angeles, jest pomysłodawcą zajęć Bokwa. Ćwiczenia Bokwa polegają na tańcu w rytm muzyki, jednak taniec odbywa się jedynie w sposób który utworzy litery lub liczby. Zajęcia odbywają się w licznych grupach, na sali, pod okiem wykfalifikowanego instruktora fitness.
Bokwa to połączenie sztuki kick-boxingu z tańcem wojennym. Brzmi groźnie? Ale tak naprawdę to połączenie jest rewelacyjnie i zjednuje w sobie coraz większą rzeszę fanów na całym świecie. W Polsce Bokwa powoli wysuwa się na prowadzenie w rankingu najbardziej lubianej aktywności fizycznej w świecie fitnessu.
2. Bokwa - charakterystyka zajęć
Nawet jeżeli taniec i zapamiętywanie skomplikowanych choreografii nie jest twoją mocną stroną, to spokojnie poradzisz sobie podczas zajęć Bokwy. Ten niezwykle prosty trening, polega na „rysowaniu” za pomocą kroków liter oraz cyfr. Aby zajęcia Bokwy były jeszcze ciekawsze instruktorzy stawiają na muzykę, która w danym momencie jest znana i słuchana.
Musimy wczuć się w muzykę i podążać za nią, dodając do tego świadomie ruchy rąk, nóg, wczuć się całym ciałem i całym sobą. Ważna jest też nasza energia, którą należy przekazać i uwolnić podczas tańca! Tańcząc w grupie wzajemnie zarażamy się pozytywną energią, która jest bardzo ważna podczas treningu Bokwy.
Aby wziąć udział w zajęciach Bokwy, twoja sprawność fizyczna nie musi być nawet dobra, wystarczy dostateczna. Nie ma ograniczeń wiekowych, na zajęcia Bokwy można przyjść mając 80 lat albo 10 lat, każdy załapie prosty sposób treningu. Na zajęcia często przychodzą mamy z dziećmi, tymi mniejszymi i troszkę starszymi.
Na treningu Bokwy pot nie leje się ciurkiem po naszych skroniach, jest to forma zabawy, z elementami fitnessu. Pozornie niemęcząca forma aktywności następnego dnia daje się nam we znaki. Zakwasy będą nam doskwierały przez kilka dni, ale przecież one są dowodem na to, że jednak angażujemy nasze ciało do wysiłku. Z każdym kolejnym treningiem Bokwy będzie szło nam coraz lepiej i łatwiej.
3. Bokwa - zalety
Zalet wynikających z treningu Bokwy jest wiele. Na pewno nasze samopoczucie ulegnie znacznej zmianie, poziom endorfin wzniesie się na wyżyny, a my będziemy tryskać optymizmem na prawo i lewo.
Bokwa znacząco wpływa na nasze ciało. Trening jest nastawiony na ćwiczenia cardio, w związku z czym tracimy zbędne kilogramy. Ruszając nogami, rękami, wykonując różne figury swoim ciałem doskonale je ujędrniamy i mamy większość świadomość naszego ciała.
Ponadto Bokwa bardzo poprawi wydolność organizmu. Dzięki zajęciom Bokwa dotlenimy każdą komórkę, pomożemy utrzymać w dobrej kondycji nasze mięśnie (które wymagają od nas ruchu) oraz stawy.
Oprócz widocznej poprawy naszej sylwetki, podczas ćwiczeń Bokwy mamy też możliwość poznania nowych osób, nauczenia się nowej aktywności fizycznej, a także zapomnienia o codziennej rutynie, która jest obecna w pracy czy w domu. Warto jest poznać Bokwę, może akurat tobie spodoba się ten typ aktywności fizycznej i zaczniesz go regularnie trenować.