Trwa ładowanie...

Plastyka łydek

Avatar placeholder
Joanna Brodziak 05.04.2014 19:02
Plastyka łydek
Plastyka łydek

Wiele osób uważa, że operacja plastyczna to jedyne wyjście, aby uzyskać atrakcyjny wygląd. Z roku na rok przybywa chętnych do chirurgicznego poprawiania natury, a chirurgia plastyczna cieszy się ogromną popularnością u coraz młodszych osób. Korekta nosa lub powiększanie biustu za pomocą implantów to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów, ale jednocześnie rośnie liczba osób, które poddają się plastyce łydek. Jak wygląda taka operacja i w jakich przypadkach jest zalecana?

spis treści

1. Operacja plastyczna łydek

Osoby, które chcą poprawić wygląd swoich nóg, decydują się zwykle na chirurgiczne wymodelowanie łydek, jednak dostępny jest również zabieg powiększający łydki poprzez wszczepienie implantów. W przypadku pierwszego zabiegu wykonywana jest zazwyczaj również plastyka pośladków i plastyka ud. Na taką operację plastyczną decyduje się wiele starszych osób, które nie mogą poddać się klasycznej liposukcji. Natomiast powiększanie łydek przy użyciu implantów wykonuje się zwykle u osób, które mają niewykształcone do końca łydki, na przykład na skutek choroby.

2. Powiększanie łydek

Mężczyźni, którzy decydują się na powiększenie łydek, chcą zwiększyć rozmiar mięśnia łydki, podczas gdy kobiety chcą uzyskać bardziej kobiecy, symetryczny wygląd. Implanty łydek użyte w czasie operacji są wykonane z miękkiego silikonu i są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Przed zabiegiem nogi są mierzone, aby dobrać właściwe implanty. Niekiedy zamiast implantów wstrzykuje się pacjentowi tłuszcz odessany w czasie liposukcji z innej części ciała. Operację wykonuje się w miejscowym lub ogólnym znieczuleniu. Zabieg trwa około godzinę. Po nacięciu skóry chirurg oddziela skórę i wprowadza implanty łydek. Następnie powtarza te czynności na drugiej nodze. Po uzyskaniu symetrycznego efektu miejsce nacięcia zszywa się.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Jak w przypadku każdej operacji, należy liczyć się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Są to: krwawienie, infekcje, skurczenie implantu lub asymetria. Po operacji plastycznej pacjent może odczuwać ból, dlatego podaje się mu środki przeciwbólowe. Przez dwa pierwsze dni po zabiegu pacjent musi mieć uniesione nogi podczas siedzenia, by zmniejszyć obrzęk nóg. Następnie bandaże zostają zdjęte, a pacjent musi zacząć więcej chodzić – to pomaga ćwiczyć mięśnie łydek. Może pojawić się obrzęk i zasinienie, ale objawy te ustępują z czasem. Po 7-10 dniach od operacji można wrócić do pracy.

3. Plastyka łydek i pośladków

Operacja plastyczna ud i łydek jest zwykle przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Na początku chirurg nacina skórę, usuwa nadmiar tkanki i luźnej skóry. Następnie rana zostaje zamknięta i zszyta. Miejsce nacięcia zakrywa się bandażem elastycznym ze sterylną gazą. Po operacji pacjent odczuwa ból, który jest uśmierzany środkami przeciwbólowymi. Po 10-12 dniach szwy zostają wyjęte, a po 1-2 tygodniach od zabiegu pacjent zaczyna się lepiej czuć. Jednak przez miesiąc po operacji nie wolno uprawiać sportów.

Plastyka łydek i operacja powiększania łydek to zabiegi, które zyskują na popularności. Jeśli jednak nie ma wyraźnych wskazań do przeprowadzenia tych operacji, warto zastanowić się, czy są konieczne. Okres rekonwalescencji jest dość długi, a efekt może rozczarować.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze