Trwa ładowanie...

Implanty pośladków

Implanty pośladków stają się coraz bardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym. Dla wielu osób pośladki to bardzo zmysłowa część ciała. Coraz więcej kobiet pragnie mieć okrągłe pośladki i tym samym podnieść swój seksapil. Nawet odpowiednie ćwiczenia fizyczne oraz siłowe nie są w stanie w pełni wymodelować figury. Operacja plastyczna jest dosyć inwazyjnym zabiegiem, który wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

spis treści
Na czym polega ciągłość opieki
Na czym polega ciągłość opieki

Jakie czynniki przesądzają o tym, czy operacja się powiedzie? Wśród najważniejszych należałoby wymienić

zobacz galerię

Zobacz film: "Chirurgia plastyczna dzieci"

1. Przyczyny operowania pośladków

Kobiety decydują się na operację plastyczną pośladków wtedy, gdy nie mogą same wymodelować upragnionego kształtu. Czasami hektolitry potu wylewane na siłowni, jogging i ćwiczenia aerobowe nie pomagają w kształtowaniu figury i rysu pośladków. Obecnie obserwowane jest coraz większe zainteresowanie mężczyzn zabiegami plastycznymi pupy.

Do najczęstszych powodów poddawania się chirurgii plastycznej pośladków można zaliczyć:

  • chęć powiększenia pośladków,
  • chęć wprowadzenia korekty kształtu pośladków,
  • rekonstrukcję utraconej części ciała,
  • wymianę wcześniej włożonych implantów.

2. Powiększanie pośladków

Chirurgiczne powiększanie pośladków wykonuje się na dwa sposoby: albo za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej, albo za pomocą wszczepienia implantów. Jeśli przeszczepiana jest tkanka tłuszczowa, uzyskiwana jest wcześniej w procesie liposukcji z innej części ciała, a następnie wstrzykiwana w pośladki. Jeśli pacjent nie posiada odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej, powiększanie pośladków można wykonać przy użyciu implantów silikonowych.

Kiedy użyte zostają do zabiegu implanty ze zwartego silikonu, rezultaty plastyki pośladków są bardziej naturalne i istnieje mniejsze ryzyko wycieku. Silikon użyty w implantach pośladków stosuje się również w implantach brody, męskich implantach piersiowych, implantach łydek oraz przy operacjach plastycznych ud. Implanty silikonowe są bardziej jędrne i odporne na zużycie oraz uszkodzenia niż implanty żelowe lub wypełniane solą fizjologiczną. Implanty umieszcza się dość wysoko, dzięki czemu w rzeczywistości nigdy się na nie nie siada. Nacięcie wykonuje się w fałdzie między pośladkami i górnym udem.

W zależności od potrzeb pacjentki mogą być zastosowane różnego rodzaju implanty, jak np.:

  • owalne gładkie,
  • okrągłe gładkie,
  • owalne teksturowane.

3. Operacja plastyczna pośladków

Plastyka pośladków przynosi widoczne rezultaty i pacjentki są zadowolone z jej wyników. Po około 5-10 latach może zaistnieć potrzeba wymiany implantów na nowe, co wiąże się z kolejną operacją plastyczną. Czas rekonwalescencji po operacji powiększania pośladków wynosi około dwóch tygodni. Większość pacjentów będzie w stanie wrócić do normalnego trybu życia już w ciągu trzech tygodni. Pacjentka przez około 10 dni po plastyce pośladków nie może siadać, a przez miesiąc nie będzie mogła wykonywać większość zwykłych, codziennych czynności.

Operacja plastyczna jest wspaniałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie są zadowoleni z wyglądu swoich pośladków i pragną poprawić swoje samopoczucie oraz życie intymne. Implanty pośladków to koszt około 8000–12 000 zł.

Następny artykuł: Wykorzystanie tkanki tłuszczowej w medycynie estetycznej
Implanty pośladków
Implanty pośladków
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.