Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Domowy masaż miodem na gładką skórę

Domowy masaż miodem na gładką skórę
Domowy masaż miodem na gładką skórę

Masaż miodem jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych terapii przeciwko cellulitowi. Regularnie wykonywany znacząco wygładza skórę oraz poprawia jej kondycję. Dowiedz się, w jaki sposób wykonać taki masaż w warunkach domowych.

spis treści

1. Cenne właściwości miodu

Od wieków miód jest produktem znanym ze swoich cennych właściwości. Publikacje naukowe potwierdzają jego silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Ponadto, w jego składzie zawarte są cukry, które silnie nawilżają skórę (glukoza i fruktoza) oraz wzmacniające minerały (magnez, potas, wapń, chlor, sód, siarka, fosfor oraz żelazo).

Masaż przy użyciu miodu posiada niezwykłe właściwości – pomaga oczyścić organizm z toksycznych produktów przemiany materii. Jest idealny w przypadku zanieczyszczonej skóry ciała, np. w okolicy pleców. Tego rodzaju terapia jest również bardzo skuteczna w przypadku, gdy chcemy zwalczyć cellulit. Masaż miodem wygładza skórę i redukuje skórkę pomarańczową. W jaki sposób go wykonać?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
Rodzaje masażu - galeria
Rodzaje masażu - galeria [6 zdjęć]

Masaż jest ściśle określonym oddziaływaniem bodźców mechanicznych na tkanki organizmu. Ponadto wywołuje

zobacz galerię

2. W jaki sposób samodzielnie wykonać masaż miodem?

Zabieg na ciało wykorzystujący działanie miodu można w bardzo łatwy sposób wykonać w domu. Na jeden obszar (biodra, pośladki, plecy) wystarczą dwie łyżki tego produktu. Należy delikatnie rozprowadzić miód w obrębie obszaru zabiegowego za pomocą ruchów wklepywania. Masaż wykonujemy, dociskając całą dłoń do powierzchni skóry, którą następnie energicznym ruchem odrywamy od ciała. Początkowo nie sprawia to większego wysiłku, natomiast wraz z każdym przyłożeniem dłoni do skóry coraz trudniej „odkleić ją” od powierzchni ciała. Masaż należy wykonywać tak długo, aż miód stanie się biały. Z reguły następuje to po upływie 5-10 minut. Na zakończenie terapii należy przemyć skórę ciepłą wodą i następnie nałożyć na jej powierzchnię balsam antycellulitowy. W celu uzyskania optymalnych rezultatów warto taką terapię wykonywać co drugi dzień przez jeden miesiąc.

W czasie terapii miodem dochodzi do wystąpienia silnego przekrwienia skóry, niekiedy nawet miód może zmienić swoją barwę. Wszystko jest zależne od ilości toksyn zalegających w naszym organizmie. Po zakończeniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i może być odczuwalne delikatne pieczenie. Niekiedy po masażu miodem powstają drobne siniaczki, które po kilku dniach znikają.

Warto jednak pamiętać o tym, aby nie przeprowadzać masażu miodem w przypadku skóry skłonnej do powstawania rozszerzonych naczyń (tzw. pajączków) oraz występowania żylaków. Nie powinny go wykonywać również kobiety w ciąży.

Masaż przy użyciu miodu to idealna i prosta metoda wygładzenia skóry. Wykonywany w regularnych odstępach czasu może znacząco poprawić jej napięcie i zredukować cellulit. W tej ostatniej kwestii oczywiście należy pamiętać, że istotną rolę odgrywa również racjonalna dieta i aktywność fizyczna.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze