Liposukcja laserowa
Liposukcja laserowa, określana także jako lipoliza laserowa, to nowoczesna i bezpieczna metoda, której celem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem techniki laserowej. Zabieg liposukcji laserowej to nie tylko odsysanie tłuszczu, ale także obkurczanie skóry poprzez przebudowę włókien kolagenowych i elastycznych. Lipoliza laserowa daje bardzo dobre efekty, ponieważ za każdym razem długość fali lasera jest zoptymalizowana do stopienia komórek tłuszczowych. Sprawdź, jakie efekty daje liposukcja bez skalpela.
1. Bezinwazyjna liposukcja
Liposukcja laserowa pozwala poprawić wygląd twarzy, szyi, podbródka, ud, talii oraz miejsc, gdzie skóra jest obwisła. Aparat poprzez swoje działanie poprawia napięcie i strukturę skóry. Osoby kwalifikowane do zabiegu:
- osoby zdrowe, z miejscowo nagromadzoną lub nierówną tkanką tłuszczową,
- osoby o niewielkim odchyleniu wagi od normy do 30%.
Przed liposukcją laserową należy wykonać morfologię krwi oraz badanie moczu. Przed zabiegiem warto przyjmować witaminę C przez kilka dni. W przypadku chorób przewlekłych, jak np. dolegliwości nerek, wątroby i serca, lepiej nie decydować się na takiego rodzaju zabiegi kosmetyczne.
Przed zabiegiem liposukcji laserowej lekarz dokładnie omawia z pacjentem obszar poddawany zabiegowi i zaznacza go. Kolejny krok to znieczulenie, z roztworu lidokainy i adrenaliny, która oprócz mocy znieczulania ma też właściwości obkurczania naczyń krwionośnych, następnie chirurg włącza laser i wprowadza drobną kaniulę, którą penetruje wybrane obszary, niszcząc komórki tłuszczowe. Podczas odsysania tłuszczu robione jest malutkie nacięcie, przez które wprowadzana jest końcówka emitująca promień laserowy. Ma ona średnicę jednego, maksymalnie dwóch milimetrów. Laser wchodzi w reakcję z tłuszczem, podgrzewa go i rozpuszcza. Redukcja tkanki tłuszczowej następuje natychmiast. Tak rozpuszczona substancja zostaje natychmiastowo usunięta z ciałem. Zimny laser nie stwarza zagrożenia dla otaczających tkanek oraz skóry, spala tłuszcz, pozwala na szybsze jego usunięcie i skrócony czas lipolizy. Zemulgowany tłuszcz jest w większości usuwany przez odsysanie tłuszczu, a częściowo przez układ limfatyczny. Lipolizę laserową przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu i trwa ona średnio około 30-60 minut w zależności od zakresu i miejsca stosowania.
2. Efekty liposukcji laserowej
Zabieg liposukcji laserowej jest mało inwazyjny i bezpieczny. Daje możliwości rzeźbienia sylwetki i utraty zbędnych centymetrów w opornych na dietę i ćwiczenia obszarach ciała, jak również modelowania rysów twarzy. Technika ta to sposób na cellulit, z którym zmaga się wiele kobiet. Energia lasera w widoczny sposób poprawia stan obwisłej i nierównej skóry, czyniąc ją jędrną i gładką. Mała inwazyjność liposukcji laserowej stanowi skuteczne rozwiązanie dla osób bojących się poważnej interwencji chirurgicznej. Jest to metoda precyzyjna, lekka, dobra dla pacjentów, którzy nie chcą poddawać się samej liposukcji. Laserowe usuwanie tłuszczu gwarantuje bezpieczeństwo i praktycznie brak ryzyka powikłań.
- małoinwazyjność dająca maksymalny stopień bezpieczeństwa,
- krótki czas wykonywania procedury (średnio 30-60 min),
- natychmiastowy, wyraźny i trwały efekt modelowania ciała dzięki odsysaniu tłuszczu,
- ujędrnianie i wygładzanie skóry na obszarze lipolizy,
- skrócenie okresu rekonwalescencji do minimum,
- brak przerwy w codziennych czynnościach,
- minimalne ryzyko powikłań.
Liposukcja laserowa jest znacznie lepszym rozwiązaniem w porównaniu do tradycyjnej liposukcji. Przy zwykłym zabiegu dość często zdarza się, że pacjent wychodzi po nim w gorszym stanie niż przed, ze względu na zmniejszoną elastyczność skóry. Niektórzy pacjenci decydują się na zastosowanie liposukcji laserowej po tradycyjnym odsysaniu tłuszczu, aby wspomóc ujędrnianie skóry.