Trwa ładowanie...

Mel B

Mel B jest znaną piosenkarką, aktorką telewizyjną i teatralną, jurorką oraz prowadzącą wielu programów telewizyjnych. Jednak dla wielu kobiet Mel B stała się znana po wydaniu przez nią płyty DVD pod tytułem "Totally Fit" w 2009 roku. Na płycie Mel B przedstawiła trening różnych części ciała z jej udziałem, który przypadł do gustu wielu kobietom na całym świecie, w tym również w Polsce.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

spis treści

1. Mel B – kariera

Melanie Brown urodziła się 29 maja 1975 roku w Wielkiej Brytanii. Talent muzyczny i taneczny rozwijała w klasie artystycznej Intake High School w Leeds. Mel B swoją karierę zaczęła w 1994 roku, gdy przystąpiła do zespołu Spice Girls, który zadebiutował w 1996 roku hitem "Wannabe". Dziennikarze nadali jej wówczas pseudonim Mel B. Po rozwiązaniu zespołu, Mel B próbowała kariery solowej, jednak z różnym skutkiem.

2. Mel B – życie prywatne

W 2006 roku Mel B stała się bohaterką serwisów plotkarskich na całym świecie z powodu jej związku z aktorem Eddiem Murphy. Aktor po rozstaniu nie chciał uznać dziecka, które Mel B urodziła w kwietniu 2007 roku. Ojcostwo potwierdziły dopiero badanie DNA, dzięki czemu Mel B zniknęła z pierwszych stron gazet.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej...

zobacz galerię

3. Mel B – trenerka

Warto jednak zwrócić uwagę, że Mel B w roli trenerki sprawdziła się idealnie. Uwagę zwraca nie tylko jej świetna sylwetka, ale również swobodne i humorystyczne podejście do wykonywanych ćwiczeń, którym zjednała sobie sympatię kobiet.

Mel B jest znaną piosenkarką, aktorką, jurorką i prowadzącą programy telewizyjne, a ostatnio również trenerką
Mel B jest znaną piosenkarką, aktorką, jurorką i prowadzącą programy telewizyjne, a ostatnio również trenerką

Niezaprzeczalnym atutem Mel B jest również jej dobra kondycja i techniczne przygotowanie do nagrania, ponieważ każde ćwiczenie jest przez nią wykonywane poprawnie technicznie, co jest bardzo ważne szczególnie dla osób początkujących, które naśladują osobę prowadzącą.

Mel B sprawdziła się również doskonale jako motywatorka. Na płycie można zauważyć, że Mel B jest z każdym ćwiczeniem coraz bardziej zmęczona, co może świadczyć o tym, że nagranie całości wykonywano od razu, a nie składano z osobnych ujęć. Na plus dla niej świadczy również fakt, że Mel B nie kryje się z tym, a wręcz obraca w żart, zachęcając tym samym do takiego samego wysiłku.

ZOBACZ TAKŻE:

4. Mel B – ćwiczenia

Płyta z udziałem Mel B spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. W skład płyty wchodzą treningi różnych partii ciała, jak i rozgrzewka i ćwiczenia rozciągające i rozluźniające po zakończonym treningu.

Cały program treningowy jest sygnowany przez Mel B. Zawiera on ćwiczenia, które są ukierunkowane zarówno na spalanie tkanki tłuszczowej, jak i na modelowanie sylwetki. Jednak sama Mel B podkreślała, że jest ona tylko twarzą programu treningowego, a cały zestaw został przygotowany przez specjalistów. Mel B, choć jest bardzo wysportowaną osobą, nie ma potrzebnego do tego przygotowania teoretycznego z zakresu aktywności fizycznej.

4.1. Mel B - wady ćwiczeń

Choć jest to dobry program treningowy dla osób początkujących, może się on okazać zbyt słaby dla osób bardziej zaawansowanych. Na płycie nie ma niestety uwzględnionej wersji ćwiczeń dla osób zaawansowanych.

Ponadto, chociaż ćwiczenia nie są bardzo wymagające, mogą się okazać zbyt trudne lub zbyt skomplikowane dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze zdrowym stylem życia. Niestety kolejną wadą programu ćwiczeń z Mel B jest to, że tylko niektóre ćwiczenia mają wersję uproszczoną.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.