Paintball dla dzieci
Czy istnieje paintball dla dzieci? Mogłoby się wydawać, że paintball to dobra zabawa dla dzieciaków, które lubią bawić się w tzw. wojnę, biegać z bronią i strzelać do kolegów. Tak naprawdę, obóz paintballowy to coś więcej niż tylko zabawa na podwórku, wymaga odpowiedniej taktyki i doświadczenia. Należy pamiętać, że paintball z pewnością nie jest odpowiednią rozrywką dla zbyt małych dzieci, bowiem nie będą one potrafiły poradzić sobie z bronią i mogą zrobić sobie krzywdę.
1. Zasady paintballa
Paintball to militarna gra strategiczna, podczas której pozorna walka pomiędzy drużynami, uzbrojonymi w akcesoria do gry i maski ochronne, dostarcza uczestnikom intensywnych przeżyć i doświadczeń. Członkowie drużyn, umundurowani i uzbrojeni w pneumatyczne karabinki wypełnione żelatynowymi kulkami z farbą, celują do swoich kolegów z przeciwnej ekipy. Obóz paintballowy mieści się najczęściej w lesie. Tajemnicze bory, zasadzki czyhające w jego gęstwinie i zwodniczość dzikich ścieżek dodają całej akcji posmaku prawdziwej przygody. Paintball leśny odbywa się w duchu drużynowej współpracy, jest to też doskonały test na sprawdzenie samego siebie.
Speedball to specyficzna forma rozrywki plenerowej, która obok paintballa jest niezwykle widowiskową grą zespołową, która dostarcza niezapomnianych emocji. Podczas tej dynamicznej, trwającej zaledwie kilka minut strzelanki, uczestnicy ćwiczą swój refleks, mobilizują się do szybkiego działania i błyskawicznego podejmowania decyzji. Ten rodzaj paintballa zmusza do przełamania barier komunikcyjnych wewnątrz zespołu, uczy zorientowania się na efektywną współpracę.
Zasady paintballa opierają się na różnych scenariuszach gry, m.in. drużyna ma za zadanie zniszczyć przeciwnika, samemu uchodząc z życiem lub zdobyć bazę wroga, czego widocznym efektem jest zerwanie flagi, po czym powrót z nią do swojej bazy, jednocześnie nie dając się wyeliminować. Wygrywa ta drużyna, która pierwsza wykona zadanie. Paintball leśny może mieć charakter pojedynku. Drużyny stają wówczas naprzeciwko siebie w dość dużej odległości. Gra polega na wyeliminowaniu przeciwnika – osoba, która zostanie trafiona, schodzi z obozu paintballa. Walka odbywa się w rundach i polega na oddanie tylko jednego strzału w kierunku drużyny przeciwnej.
2. Paintball dla dzieci
Z reguły, paintball jest adresowany tylko dla dorosłych. Na komercyjne pole gry nie mają wstępu osoby poniżej osiemnastego roku życia. Powszechnie wiadomo, że paintball przy nieodpowiednim zachowaniu może stać się dość niebezpiecznym sportem. Paintball może być odpowiedni dla nastolatków, którzy będą mogli przenieść komputerowe zabawy do rzeczywistości, pod warunkiem, że zgodzą się na to ich rodzice i będą przebywać z nimi na terenie obozu.
Jeśli rodzice pragną, aby ich pociechy weszły razem z nimi na pole paintballa, powinni zdawać sobie sprawę, że odpowiadają za wszelkie nieszczęścia i niepowodzenia na polu walki. Paintballl może być nie lada frajdą dla amatorów strzelanek, którzy zawsze marzyli o tym, żeby poczuć się jak prawdziwi wojownicy czy snajperzy. Może okazać się jednak, że nie wszystkie nastolatki będą mogły bawić się tu równie dobrze.
Warto pamiętać, że wiek jest poważnym ograniczeniem w przypadku paintballa. Warto poważnie zastanowić się, czy tego rodzaju rozrywki są akurat dla naszego nastolatka. Bieganie z bronią po placu i lesie to nie tylko forma zabawy dla dzieci, ale i ogromne niebezpieczeństwo oraz wysiłek fizyczny.