Wyzwanie w wykonywaniu przysiadów – charakterystyka, technika, przykładowe ćwiczenia, zalety
Marzysz o pełnych i jędrnych pośladkach tudzież zgrabnych nogach? Nie lubisz wykonywać długich i męczących ćwiczeń? Istnieje rozwiązanie, które umożliwi otrzymanie zgrabnej sylwetki - jednak pamiętaj, należy być w nim wytrwałym. Wyzwanie w wykonywaniu przysiadów to bardzo dobra forma ćwiczeń dla każdego, można wspaniale ujędrnić pośladki, jak i pozbyć się cellulitu.
1. Wyzwanie w wykonywaniu przysiadów - charakterystyka
Wykonywanie przysiadów nie jest ciężkie, wystarczy kilka dni ćwiczeń, a twoje ciało nabierze wprawy. Jedyne, o czym musisz pamiętać to prawidłowa technika, podczas wykonywania przysiadów oraz sumienność. Podjęcie wyzwania w wykonywaniu przysiadów codziennie, zagwarantuje ci poprawę jędrności skóry i uniesienie pośladków lekko w górę.
Oczywiście wyzwanie w wykonywaniu przysiadów można dowolnie urozmaicać i utrudniać. Jeżeli wprawimy się na tyle, że wykonywanie przysiadów bez obciążenia nie będzie stanowiło dla nas najmniejszego wyzwania, to dodajmy do ćwiczeń, np.: hantle.
2. Wyzwanie w wykonywaniu przysiadów - technika
Technika wykonywania przysiadów jest prosta. Plecy powinny być proste, a szyja ma stanowić przedłużenie kręgosłupa. Brzuch maksymalnie wciągnięty i napięty, kolana nie mogą wychodzić poza linię palców u stóp. Nogi mogą być rozstawione na szerokości bioder, ale także nieco szerzej.
Musisz to wiedzieć
Podczas wyzwania w wykonywaniu przysiadów technika jest bardzo ważna, ponieważ szybko można doprowadzić do bolesnej i niepotrzebnej kontuzji lub urazu. Należy pamiętać także o kręgosłupie, nie należy go obciążać.
3. Wyzwanie w wykonywaniu przysiadów - przykładowe ćwiczenia
Na początku warto zacząć od prostych przysiadów z obciążeniem własnego ciała. Wszystkie niżej opisane ćwiczenia należy wykonywać w 3 seriach po 25 razy.
- Przysiad sumo - należy stanąć szerokim rozkroku, napiąć mięśnie brzucha i wyprostować plecy. Głowa patrzy na wprost, ręce oparte o kolana lub pachwiny. W tej pozycji schodzimy jak najniżej i wracamy do pozycji wyjściowej.
- Wykroki w tył - stopy rozstawione na szerokość bioder, ręce swobodnie opuszczone wzdłuż ciała lub oparte na biodrach. Z tej pozycji jedną nogę postaw w tył. Należy zejść jak najniżej i zmienić nogę.
- Półprzysiad - stopy powinny być rozstawione na szerokości bioder, w tej pozycji znowu schodzimy jak najniżej, jednak nogi i pośladki muszą tworzyć kąt prosty. Wracamy w górę i stajemy na palcach.
- Przysiad z wyskokiem - nogi powinny być rozstawione szerzej niż na szerokość bioder, jednak ta pozycja musi być stabilna. Wykonujemy przysiad i wyskakujemy w górę. Ćwiczenie powinno być skończone na lekko ugiętych kolanach.
Podczas każdego ćwiczenia w wyzwaniu w wykonywaniu przysiadów należy pamiętać o świadomości własnego ciała. Sylwetka podczas wykonywania przysiadu powinna być wyprostowana, a mięśnie mocno napięte.
Jeżeli zaczynamy przygodę z wykonywaniem przysiadów, to na początek można wykonywać przysiady codziennie przez trzydzieści dni. Wcześniej należy wykonać zdjęcie sylwetki oraz zmierzyć się w obwodach, by po upływie miesiąca móc porównać efekty.
4. Wyzwanie w wykonywaniu przysiadów - zalety
Efekty wyzwania wykonywania przysiadów zauważysz szybko, należą do nich:
- poprawa kondycji fizycznej ciała;
- wzmocnienie mięśni brzucha, ud i pośladków;
- poprawa jędrności skóry;
- spadek masy ciała;
- lepsze krążenie krwi;
- lepsze samopoczucie.
Wyzwanie w wykonywaniu przysiadów jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy wzmocnić mięśnie nóg i brzucha. Warto pamiętać jednak, że podczas wyzwania w wykonywaniu przysiadów należy się prawidłowo i zdrowo odżywiać. Dieta jest nieodłącznym elementem ćwiczeń i zawsze powinna iść z nimi w parze.
Regularność wykonywania przysiadów, również jest ważna. Nie można wykonywać przysiadów przez tydzień, a potem na kilka dni zaprzestać.