Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Laser biostymulacyjny – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, efekty

Avatar placeholder
23.04.2021 12:09
Laser biostymulacyjny – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, efekty
Laser biostymulacyjny – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, efekty

Laser biostymulacyjny pobudza ukrwienie tkanek, transport błonowy oraz działa przeciwbólowo. Dlatego laser biostymulacyjny oprócz swojego zastosowania w stomatologii znalazł zastosowanie w dermatologii i kosmetyce.

spis treści

1. Co to jest laser biostymulacyjny?

Laser biostymulacyjny sprawia, że protoplazmatyczna elektrolityczna wymiana w komórkach przyspiesza. Prowadzi to do wzmożenia przemiany materii i przyspieszenia procesu mitozy. Laser biostymulacyjny sprawia, że lepiej wchłaniają się międzymiąższowe płyny oraz zmniejszają się obrzęki i wzrasta wymiana tkankowa. Po zabiegach laserem biostymulacyjnym pobudzany jest układ odpornościowy oraz zwiększana jest produkcja przeciwciał.

Zabieg wykonywany laserem biostymulacyjnym polega na naświetlaniu laserem niskoenergetycznym odpowiednią długością fali miejsc, które są chorobowo zmienione. Zabieg jest bezpieczny i nie występują po nim żadne komplikacje. Jest także zabiegiem bezbolesnym i krótkotrwałym. Laser biostymulacyjny wykorzystywany jest najczęściej jako terapia wspomagająca i uzupełniająca leczenie skojarzone. Za 10 minut zabiegu laserem biostymulacyjnym zapłacimy (w zależności od gabinetu) od 200 do 300 złotych.

2. Jak leczyć ropne choroby skóry?

Laser biostymulacyjny wykorzystywany jest w dermatologii do leczenia ropnych chorób skóry, do których można zaliczyć: trudno gojące się rany, wrzody lub odleżyny. Stosuję się go także przy łojotokowym zapaleniu skór, trądziku) oraz w chorobach spowodowanych czynnikami fizycznymi, takich jak np. odmrożenia lub oparzenia. Laser biostymulacyjny pomaga także w walce z bliznami, cellulitem, rozstępami oraz przy odbudowie zwiotczałej i niedotlenionej skóry.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
Laseroterapia – prosty zabieg dla zdrowia i urody
Laseroterapia – prosty zabieg dla zdrowia i urody [5 zdjęć]

Chcesz poprawić swoją urodę, ale boisz się skalpela? Pomocny może okazać się laser. To współcześnie

zobacz galerię

3. Przeciwwskazania do zabiegu laserem biostymulacyjnym

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu laserem biostymulacyjnym jest ciąża, miesiączka, choroba bakteryjna oraz gorączka. Nie wykonuje się zabiegu także w przypadkach, kiedy pacjent leczy się na nadczynność tarczycy, nowotwory oraz cukrzycę. Ostatnim przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserem biostymulacyjnym jest posiadanie rozrusznika serca.

4. Efekty zastosowania biostymulacji laserowej

Leczenie laserem biostymulacyjnym przynosi bardzo dobre efekty i ma szerokie zastosowanie. Stymuluje oddychanie komórkowe i podział komórek, przyspiesza syntezę kolagenu w skórze, zwiększa efekty przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe, przez co bardzo dobrze działa na trądzik i zapalne zmiany skórne, bardzo dobrze wpływa na procesy regenerujące skórę oraz zwiększa działanie substancji odpowiedzialnych za opóźnianie starzenia się skóry.

Zobacz także:

5. Zastosowanie lasera biostymulacyjnego

Zastosowanie lasera biostymulacyjnego jest bardzo szerokie. Oprócz wykorzystania w dermatologii i kosmetyce stosuje się go także w stomatologii oraz rehabilitacji. W stomatologii laser biostymulacyjny wykorzystywany jest przy ropniach przyzębia, parodontopatiach, obrzękach, zapaleniu miazgi oraz przy dolegliwościach, które zwykle powodują przewlekły i uciążliwy ból. Światło lasera działa także przeciwzapalnie, znajdując zastosowanie w leczeniu nerwobólów.

Zastosowanie lasera biostymulacyjnego w rehabilitacji polega głównie na leczeniu zespołów bólowych związanych ze zmianami zwyrodnieniowo-wytwórczymi kręgosłupa i stawów kończyn, z dysfunkcją narządu ruchu w chorobach układu kostno-stawowego i mięśniowo-nerwowego o etiologii zapalnej, przeciążeniowej i urazowej, z chorobami naczyń krwionośnych i obwodowego układu nerwowego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze