Masaż i ćwiczenia pośladków - jak to robić poprawnie
Twoje pośladki są cały czas mocno spięte i pokryte cellulitem? Chcesz mieć piękne, jędrne i umięśnione pośladki, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Potrzebne Ci są ćwiczenia, ale nie tylko. Aby pupa była piękna i zachwycająca, potrzebny jest też masaż, dzięki któremu skóra na pośladkach stanie się bardziej jędrna i napięta. Masaż pośladków można wykonywać także w sytuacjach intymnych. Poznaj odpowiedni zestaw ćwiczeń i masaże.
1. Zalety masażu pośladków
Po codziennej kąpieli, warto poświęcić kilka minut dla swoich pośladków. Po osuszeniu skóry warto, jest nałożyć na pośladki balsam nawilżający albo zapobiegający cellulitowi i dokładnie, mocno masować oba pośladki. Masaż pośladków można wykonywać także poprzez delikatnie poszczypywanie skóry.
Masaż pośladków będzie także bardzo efektywny, jeżeli użyjemy do niego specjalnego rollera do masażu, który dzięki wypustkom polepszy krążenie krwi.
Masaż pośladków wykonywanie regularnie może przynieść wiele dobrego dla naszej skóry. Dzięki masażowi pośladków zredukujemy cellulit, będzie on znacznie mniej widoczny. Poprzez masaż pośladków polepszymy krążenie krwi w tym miejscu, w związku z tym nasz skóra nabierze ładnego koloru i będzie zdrowsza.
Masaż pośladków wpływa także na jędrność naszej skóry, stanie się ona bardziej napięta, a mięśnie nie będą spięte. Poprawa ukrwienia skóry sprawia, że układ limfatyczny lepiej pracuje i szybciej wydala toksyny z organizmu.
2. Rodzaje masażu pośladków
Można poddać się także zabiegom połączonym z masażem pośladków w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Można skorzystać z takich zabiegów jak:
- izometryczny masaż modelujący pośladki;
- drenaż limfatyczny;
- lifting pośladków;
- elektrostymulacja;
- odsysanie tłuszczu.
Masaż pośladków wykonywany w domu można także wykonywać na kilka sposobów.
- Ugniatanie – palcami staramy się jak najmocniej ugniatać skórę pośladków.
- Klepanie – dłonie zamykamy w piąstkę i delikatnie oklepujemy nieestetyczne miejsce pośladków.
- Gładzenie – masujemy pośladki od dołu ku górze. Dłonie powinny być rozłożone i mocno ciągnąć ruch od dołu.
- Masowanie koliste – masujemy pośladki dookoła, kolistymi ruchami rąk albo samymi palcami.
- Wibracja – można przyłożyć dłonie do pośladków i wykonywać ruch wibracyjny.
Masaż pośladków najlepiej jest wykonywać codziennie, po każdej kąpieli. Wieczorny masaż pośladków może być wykonywany na sucho, ale także z użyciem kremów i balsamów, dzięki którym dodatkowo nawilżymy naszą skórę.
Codzienny masaż pośladków powinien być wykonywany nawet 20 minut, im dłużej, tym lepiej. Co prawa bardzo się zmęczymy przy jego wykonywaniu, ale naprawdę warto, bo przynosi efekty. Jeżeli nie potrafimy wykonywać masażu pośladków, to możemy umówić się na niego do salonu kosmetycznego czy studio masażu.
Masaż pośladków jest dobrym dodatkiem do zbilansowanej diety oraz ćwiczeń fizycznych. Ćwiczenia wymodelują sylwetkę, natomiast dieta pomoże spalić kalorie. Masaż będzie doskonałym dopełnieniem tych elementów.
2.1. Masaż erotyczny
Można wprowadzić masaż erotyczny lub masaż tantryczny jako element gry wstępnej do zbliżenia seksualnego. Partner powinien w tym celu wykonywać koliste ruchy na naszych pośladkach. Masaż pośladków wykonywany przez ukochaną osobę może być bardzo podniecający. Mało kto wie, że pośladki są strefą erogenną, czyli stymulującą podniecenie.
3. Ćwiczenia na jędrną pupę - brazylijskie pośladki
Kształtne i jędrne pośladki to marzenie wielu pań, które zaczynają trening na siłowni czy w klubie fitness. W ostatnim czasie za sprawą Ewy Chodakowskiej popularność zdobył trening na tzw. brazylijskie pośladki. Przy zachowaniu systematyczności i odpowiedniej diety daje on spektakularne efekty, które można zobaczyć zaskakująco szybko. W klubach fitness jest bardzo wiele zajęć, które mają na celu pracę nad pośladkami. Kobiety dążą do tego, aby ich pupy były idealne: jędrne i podniesione. Jednak bez treningów nie osiągniemy niczego.
3.1. Na czym polegają brazylijskie pośladki
Brazylijskie pośladki to wyzwanie sportowe, które można osiągnąć poprzez codziennie wykonywane serie przysiadów. Ćwiczenia mogą być urozmaicone poprzez zastosowanie obciążeń, np. hantli.
Brazylijskie pośladki to nie tylko trening pośladków, ale również trening pleców. Ewa Chodakowska twierdzi, że w każdym planie treningowym powinny znaleźć się ćwiczenia na brzuch i plecy, ponieważ te mięśnie stanowią nie tylko ochronę dla narządów wewnętrznych, ale również stabilizują całą sylwetkę.
Ćwiczenia na brazylijskie pośladki są zróżnicowane, spośród wielu propozycji trenerów można wybrać konkretne zestawy ćwiczeń na brazylijskie pośladki dla siebie. Trening powinien być dobrany do możliwości fizycznych osoby trenującej.
Trening na brazylijskie pośladki może się składać z kilku różnych, połączonych ze sobą ćwiczeń. Można wykonywać je samodzielnie lub z wykorzystaniem specjalnego sprzętu. Na początek jednak zaleca się trening bez żadnych dodatków.
3.2. Efekty ćwiczeń
Trening pośladków przynosi zaskakujące efekty. Przede wszystkim mięśnie są uniesione i wzmocnione, dzięki czemu pupa wygląda znacznie lepiej. Trening wpływa też pozytywnie na mięśnie kręgosłupa, dlatego dzięki ćwiczeniom poprawia się nasza postawa. Dodatkowo wyglądamy znacznie lepiej, więc i tak się czujemy.
Brazylijskie pośladki wzmacniają także mięśnie nóg, przez co poprawia się wygląd niemal całej naszej sylwetki.
4. Jak trenować brazylijskie pośladki
Na początku bardzo ważne jest, aby zastanowić się nad intensywnością i częstotliwością ćwiczeń. Jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z większą aktywnością fizyczną, warto na początek ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu, czas trwania jednego treningu powinien wynosić około 30 minut. Nie należy też na początku ćwiczyć z obciążeniem. Mięśnie powinny się oswoić ze wzmożonym wysiłkiem.
Po upływie dwóch tygodni można dodać obciążenie - w warunkach domowych zamiast hantli można użyć butelek z wodą. Jeśli chcemy osiągnąć efekt brazylijskich pośladków, należy stopniowo zwiększać wagę obciążenia.
Aby ćwiczenia na pośladki przyniosły oczekiwane efekty, muszą być wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu, najlepiej przez około 60 minut. Prawidłowo zbilansowana dieta jest kolejnym nieodłącznym elementem podczas wykonywania ćwiczenia na pośladki.
Brazylijskie pośladki można trenować bez żadnego sprzętu, jednak dużo lepsze efekty uzyskamy, trenując z pomocnikami. Dobrze jest zaopatrzyć się w niewielkie hantle (max. 5 kg, około 1.5 kg na początek), a także gumy oporowe. Kosztują od kilku do kilkunastu złotych, a pomogą nam szybciej wypracować mięśnie. Popularne są także taśmy TRX, jednak konieczne jest ich zamontowanie pod sufitem. Jeśli nie mamy takiej możliwości, skorzystajmy ze sprzętu na siłowni.
4.1. Przykładowe ćwiczenia
Istnieje wiele gotowych zestawów ćwiczeń, które proponują instruktorzy. Możemy wybrać się na siłownię, gdzie będziemy uczestniczyć w zajęciach grupowych. Możemy też samodzielnie ustalić sobie plan treningowy spośród wielu różnych ćwiczeń. Najlepsze efekty przyniosą:
- Unoszenie nogi w górę – jest to bardzo popularny typ ćwiczenia na pośladki, gdyż daje dobre efekty. Kolana i dłonie opieramy o twarde podłoże. Zahaczamy gumę do ćwiczeń o kostkę jednej nogi i palce u stóp u drugiej nogi. W takiej pozycji należy napiąć mocno mięśnie brzucha, a tułów unieruchomić. Noga, która zahacza gumę palcami, zgięta w kolanie wykonuje mocny ruch w górę. Zmieniamy nogi.
- Wymachy nogą – w tym rodzaju ćwiczenia na pośladki opieramy się dłońmi o ścianę. A pomiędzy kostki zahaczamy gumę do ćwiczeń. Prostujemy plecy, patrzymy na wprost. Jedna noga wykonuje wymachy w tył. Zmieniamy nogi.
- Wykroki z obciążeniem – Chwytamy w dłonie ciężarki albo butelki wypełnione wodą. Stopy stają na szerokości bioder, a głowa patrzy przed siebie, łopatki ściągnięte. Z tej pozycji wypychamy jedną nogę do przodu i schodzimy w dół. Wracamy do wyprostu i zmieniamy nogi.
- Unoszenie bioder – kładziemy się na plecach. Kolana uginamy. W tej pozycji podnosimy biodra ku górze, bardzo mocno i świadomie napinając mięśnie pośladków. Trzymamy pozycję 5 sekund i opuszczamy w dół.
Każdy trening powinien być wsparty odpowiednią dietą. Nie chodzi o dietę odchudzającą, ale przede wszystkim taką, która zawiera jak największą ilość minerałów, witamin. Warto do codziennego jadłospisu włączyć białko, które odpowiada za działanie mięśni. Istotny jest także błonnik. Dieta sportowca to różnorodne owoce i warzywa, komponowane wspólnie z innymi produktami. Nasz jadłospis powinien być zróżnicowany i zdrowy.
Bez względu na to, czy chodzi o brazylijskie pośladki czy ćwiczenia na płaski brzuch bardzo duże znaczenie ma regularne nawadnianie organizmu, ponieważ w czasie intensywnego wysiłku traci się bardzo dużo płynów. Trenerzy i dietetyce zalecają picie jak największej ilości wody, dobrze sprawdzą się również naturalne soki owocowe.