O tym nie możesz zapominać. Skóra ci podziękuje
Jeśli chcesz mieć skórę w dobrej kondycji, poświęć wieczorem lub późnym popołudniem chwilę czasu na odpowiednią pielęgnację. Istotne jest, aby na koniec dnia dokładnie oczyścić skórę, a następnie zastosować substancje, które działają najefektywniej w nocy. Wiele kobiet nie wie, jak prawidłowo przeprowadzić proces oczyszczania skóry twarzy.
1. Po pierwsze dobre oczyszczanie
Jeśli chcesz, żeby składniki aktywne odpowiednio zadziałały, musisz w pierwszej kolejności dobrze oczyścić twarz, ponieważ skóra po całym dniu jest po prostu brudna i zanieczyszczona.
Pierwszy etap wieczornej pielęgnacji to zmywanie makijażu płynem micelarnym, mleczkiem lub olejkiem do twarzy. Mleczko i olejek doskonale nadają się do pielęgnacji skóry wrażliwej i atopowej, gdyż ich stosowanie nie wymaga energicznego przecierania twarzy wacikiem. Możesz nałożyć niewielką ilość produktu na palce i wmasować w twarz, a następnie przejść do kolejnego kroku.
Następny etap to umycie twarzy pianką lub żelem. W przeciwieństwie do porannego oczyszczania, w tym przypadku możesz użyć mocniejszego żelu, np. z kwasami. Jeżeli jednak w dalszej części pielęgnacji stosujesz retinol lub kwasy, to zdecyduj się na standardowy żel lub piankę.
Pamiętaj, by dokładnie umyć twarz kolistymi ruchami. Umyj dokładnie żuchwę, kierując się w stronę szyi, skórę przy uszach i włosach - również tam często pojawiają się niedoskonałości, które są wynikiem nieodpowiedniego oczyszczania skóry twarzy.
2. Po drugie odpowiedni dobór składników aktywnych
W pielęgnacji skóry na dzień witamina C tworzy idealny duet z kremami SPF, ale po jakie produkty warto sięgać wieczorem? Zdecydowanie będą to kwasy i retinol, ale nie wolno stosować tych substancji razem. Jeśli jednego wieczoru nakładasz na twarz retinol, to zrezygnuj z kwasów.
2.1. Retinol
Pamiętaj, żeby powoli i bardzo ostrożnie wprowadzać retinol do swojej pielęgnacji. Zaczynaj od najniższego stężenia, ponieważ jest to jeden z najsilniej działających składników. Na początku stosowania retinolu u wielu osób pojawia się podrażnienie i pogorszenie wyglądu skóry. Tym bardziej nie można go stosować z kwasami czy witaminą C.
Najlepiej połączyć stosowanie retinolu z odżywczym, nawilżającym kremem. Obecnie w drogeriach jest sporo produktów odbudowujących barierę hydrolipidową i właśnie takie kremy warto stosować z kwasami lub retinolem. Składnik ten daje fantastyczne efekty i działa silnie odmładzająco. Dodatkowo poprawia gęstość skóry i wyrównuje strukturę.
2.2. Kwasy
Jeśli wprowadzasz retinol do swojej wieczornej pielęgnacji, powinnaś odstawić na jakiś wszelkie kwasy, a nawet witaminę C. Skóra jest wtedy wrażliwsza i musi przyzwyczaić się do silnie działającego retinolu. Ten składnik świetnie radzi sobie z niedoskonałościami i jest jedną z najsilniej działających substancji anti-aging, ale na te efekty trzeba poczekać kilka miesięcy.
Dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie przygody z bardziej zaawansowaną pielęgnacją twarzy właśnie od kwasów. Na początku warto użyć łagodniejszych kwasów lub tych o niższym stężeniu, na przykład w postaci toniku.
Jeśli zależy ci na łagodniejszym działaniu, poszukaj kwasu migdałowego lub kwasu laktobionowego. Kwasy nadają się do każdego typu cery, ponieważ nie tylko działają na niedoskonałości, ale nawilżają i działają przeciwzmarszczkowo. Cera jest ładniejsza, ma wyrównany koloryt i strukturę.
Każda czynność podczas wieczornej pielęgnacji cery jest istotna. Dokładne mycie twarzy, aplikacja serum czy wysokiej jakości kremu przynosi zauważalne rezultaty. W niektórych przypadkach, zastosowanie dwuetapowego intensywnego oczyszczenia skóry twarzy może przynieść zdumiewające wyniki, gdyż skóra po takim czyszczeniu ma znacznie mniej niedoskonałości.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl