Trwa ładowanie...

Niszczy nie tylko narządy, ale również wpływa na wygląd. Te objawy od razu zauważysz na skórze

Avatar placeholder
03.03.2023 10:48
Niszczy nie tylko narządy, ale również wpływa na nasz wygląd. Te objawy od razu zauważysz na skórze
Niszczy nie tylko narządy, ale również wpływa na nasz wygląd. Te objawy od razu zauważysz na skórze (Adobe Stock)

O negatywnym wpływie alkoholu na nasze zdrowie wiemy już bardzo dużo. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że spożywanie procentów ma ogromny wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Zanim więc kolejny raz sięgniesz po drinka, zastanów się dwa razy.

spis treści

1. Wpływ alkoholu na wygląd

Dla organizmu alkohol jest po prostu trucizną. Nasze nerki muszą nieźle się napracować, by zneutralizować tę toksynę, a do tego potrzebują sporych ilości wody. Nadużywanie napojów alkoholowych prowadzi z kolei do odwodnienia organizmu, a więc również skóry.

Matowa, wrażliwa i skłonna do podrażnień cera - to skutki spożywania alkoholu. Odwodniona skóra jest zmęczona, gorzej reaguje na czynniki zewnętrzne oraz gorzej wchłania składniki zawarte w kosmetykach.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Skóra nie lubi procentów

Odwodnienie skóry również prowadzi do szybszego powstawania zmarszczek. Alkohol wypłukuje z organizmu składniki niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania, takie jak kwas foliowy, cynk, wapń oraz witaminy A i B.

Częste sięganie po alkohol wiąże się z opuchniętymi oczami. Nadmierne spożywanie procentów prowadzi do zmniejszonego wydzielania hormonu diuretycznego, wazopresyny, który spowalnia pracę nerek, a to prowadzi do opuchnięć i zasinień.

Alkohol sprzyja rozwojowi stanów zapalnych
Alkohol sprzyja rozwojowi stanów zapalnych (EastNews)

3. Problemy skórne

Nadużywanie alkoholu również może doprowadzić lub zaostrzyć problemy skórne. Procenty zaostrzają stany zapalne i sprzyjają ich rozwojowi. Trądzik różowaty i łuszczyca to tylko niektóre z konsekwencji.

Alkohol również prowadzi do nadmiernego rozszerzania naczyń krwionośnych. Regularne serwowanie skórze takich atrakcji wiąże się z pojawieniem się pajączków. Rozległe zmiany prowadzą do rumienia, który znany jest jako nos pijaka.

4. Co z włosami i paznokciami?

Częste sięganie po alkohol wiąże się również z osłabionymi paznokciami i włosami. Wszystko przez wspomniane odwodnienie i wypłukiwanie cynku z organizmu. Włosy i paznokcie stają się łamliwe oraz często się rozdwajają.

Spożywanie alkoholu z pewnością nie poprawi naszego wyglądu, warto więc zrezygnować z nadużywania procentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze