Domowy tonik
Wywar z rumianku jest naturalny i nie zawiera chemicznych dodatków. Tonik do twarzy pomaga zmniejszyć widoczność rozszerzonych ujść mieszków włosowych (porów), przywraca skórze odpowiednie pH i doskonale oczyszcza cerę. Tonik do twarzy domowej roboty świetnie odświeża skórę. Orzeźwia cerę i usuwa z jej powierzchni nadmiar sebum. Jak zrobić tonik do twarzy?
1. Działanie toniku do twarzy
Domowy tonik do twarzy nie zawiera chemicznych ulepszaczy i dzięki temu może być stosowany przez osoby o cerze wrażliwej czy skłonnej do alergii. Kosmetyki naturalne, w tym robione samodzielnie w domu, są naprawdę dobre i niedrogie.Przemywanie twarzy tonikiem przy użyciu wacików kosmetycznych pozwala usunąć z twarzy resztki mydła, makijażu czy brudu. Samodzielne przygotowanie toniku w domu jest dobrym rozwiązaniem. Dowiedz się, jak zrobić tonik do twarzy.
2. Rodzaje toników do twarzy
Oto przykładowe toniki do twarzy:
2.1. Tonik rumiankowy i miodowo-jabłkowy
Zagotuj pół filiżanki wody destylowanej. Do wody wrzuć torebkę herbaty rumiankowej i zaparzaj przez 5 minut. Schłodź miksturę i przelej do szklanej buteleczki. Przemywaj twarz tonikiem przy użyciu wacików.
Obierz średniej wielkości jabłko i usuń z niego ogryzek. Jabłko pokrój w kostkę i umieść w blenderze. Dodaj łyżeczkę miodu i zmiksuj wszystko bardzo dokładnie na papkę. Domowy tonik do twarzy nałóż na cerę i odczekaj 15 minut. Po kwadransie tonik zmyj z twarzy.
2.2. Tonik ogórkowy
W mikserze umieść połówki pomidora i ogórka, a także ćwiartkę kieliszka wódki. Miksuj dokładnie, dopóki nie uzyskasz jednolitej mikstury. Teraz możesz nałożyć tonik na twarz. Trzymaj mieszankę na skórze przez ok. 5 minut, po czym zmyj dokładnie pozostałości ciepłą wodą. Drugą część toniku przelej do oddzielnego pojemnika i umieść w lodówce. Należy zużyć całość przed upływem 48 godzin.
2.3. Tonik różany i cytrynowo-miętowy
Wsyp do garnka garść płatków róży i zalej je wodą. Następnie zamknij pojemnik pokrywką. Gotuj płatki powoli na małym ogniu – para wodna powinna się wydzielać nie krócej niż przez godzinę. Jeżeli woda przybrała już barwę płatków róży i na wierzchu płynu pojawił się olejek, możesz zdjąć naczynie z ognia. Płyn przecedź do oddzielnego naczynia i po wystudzeniu wstaw do lodówki. Domowy preparat powinnaś nakładać na skórę twarzy przy użyciu płatków kosmetycznych.
Wykorzystaj torebkę herbaty miętowej do sporządzenia naparu, a następnie poczekaj aż ostygnie. Dopraw napój łyżką świeżego soku z cytryny i ćwiartką szklanki oczaru wirginijskiego. Dokładnie wymieszaj składniki i przelej płyn do oddzielnego pojemnika – słoika lub butelki. Preparat trzymaj w lodówce. Przemywaj codziennie twarz domowym tonikiem, używając bawełnianych płatków.
Domowy tonik na twarz to naprawdę dobry i niedrogi sposób na czystą cerę. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak zrobić tonik samodzielnie, przeczytaj powyższy artykuł. Dzięki tonikowi domowej roboty twoja skóra odzyska świeżość i blask.